Stowarzyszenie Integracyjne 
			Eurobeskidy
Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » XXXVII Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów

XXXVII Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów


XXXVII Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów

Wojewódzkie Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start  w Katowicach zorganizowało w dniach 11-13.06.2010 XXXVII Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów  i Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów.

Stowarzyszenie Eurobeskidy w Łodygowicach wystąpiło w najsilniejszym składzie.

W kat wag do 60 kg Magdalena Konior wynikiem 77,5 kg zdobyła złoty medal i awans do reprezentacji na mistrzostwa świata które odbędą się  w tym roku w Malezji w Kuala Lumpur .
W kategorii wiekowej juniorów 17 letni Dawid Hałat w kat wag do 75 kg z rekordem życiowym 110 kg wywalczył medal srebrny. W klasyfikacji seniorów Dawid Hałat zajął IV miejsce ustępując o 2,5 kg brązowemu medaliście.

W kategorii wiekowej Seniorów udanie zaprezentował się w kat wag do 82,5 kg Adam Ciślak. Brązowy medal zdobyty przez Adama tym bardziej cieszy, gdyż z kategorii wagowej do 75kg przeszedł do wyższej co zaowocowało medalem i rekordem życiowym 130 kg.

Najlepszym zawodnikiem całych  mistrzostw Polski , zarazem złotym medalistą w kat wag do 75 kg został nasz najlepszy zawodnik Wawrzyniec Latus. Kolejny najbliższy występ naszego zawodnika odbędzie się na pomostach mistrzostw świata w Kuala Lumpur.

W najcięższej kategorii zasłużenie triumfował Dariusz Wandzel, który złoty medal wycisnął wynikiem 177,5 kg. Dariusz Wandzel występował dotychczas w niższej kategorii wagowej, jednak chyba jest już przekonany, że w obecnej kategorii już niedługo będzie podnosił naprawdę duże ciężary

Start naszych zawodników należy uznać  za bardzo udany, chociaż początkowo zapowiadał się  niezbyt obiecująco. Zawody przeprowadzone były w rozgrzanej do granic możliwości, dusznej  hali sportowej w której temperatura wynosiła blisko 30 stopni. Dodatkowym wyzwaniem dla wszystkich uczestników była próba przetrwania nocy poprzedzającej start w zawodach. Noc tę spędzaliśmy w Hotelu Katowice. Hotel  ten nie posiada wentylacji ani klimatyzacji. Dodatkowo w tak upalną noc jak ta poprzedzająca zawody, nie ma możliwości otwarcia okna gdyż ma się wrażenie, że znajdujemy się na ulicy pośród warkotu samochodów i stukotu tramwajów. Następną noc spędzaliśmy już w domach, skąd dojeżdżaliśmy na niedzielne zmagania.


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter. Zapisanie do newslettera jest jednoznaczne
z akceptacją regulaminu [zobacz].

Responsive Design
Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice
Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net | System SOW
strzałka do góry