Stowarzyszenie Integracyjne 
			Eurobeskidy
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Szachowe potyczki w Milówce zakończone

Szachowe potyczki w Milówce zakończone


Szachowe potyczki w Milówce zakończone

Dziś zakończyły się trwające tydzień zmagania pasjonatów królewskiej gry. Do Milówki na XVII Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy przybyło 112 zawodników reprezentujących Polskę, USA, Francję i Ukrainę. – Rozgrywki poprowadziliśmy systemem szwajcarskim. Każdy rozpoczął rozstawiony według swojej aktualnej pozycji w rankingu. Potem o doborze przeciwników zdecydowały zdobyte w turnieju punkty. Zawodnicy mieli do rozegrania 9 partii, dziś rozegraliśmy ostatnią i wyłoniliśmy zwycięzców – tłumaczył sędzia główny Jacek Matlak. Turniej przebiegł sprawnie i w przyjemnej atmosferze. Przedział wiekowy zawodników był duży. Do rywalizacji w największej imprezy szachowej na Podbeskidziu przystąpiły dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy.

Niekwestionowanym mistrzem zawodów został Henryk Seifert. Dotychczasowy mistrz Polski w kategorii niepełnosprawnych mężczyzn otrzymał pierwsze miejsce oraz tytuł najlepszego zawodnika SI Eurbeskidy. W finałowej trójce nie zabrakło miejsca dla Jadwigi Gasik, która ostatecznie zajęła drugą pozycje. Trzeci w tej kategorii był Józef Flaziński. W grupie pełnosprawnych mężczyzn złoto trafiło w ręcę Rafała Małeckiego. Ze srebra cieszyć się mógł Mateusz Górkiewicz. Trzecie miejsce należało do szachisty reprezentującego klub … Jacka Kwiatkowskiego.

Wśród pań niepełnosprawnych bardzo dobrze zaprezentowała się Jadwiga Gasik z Warszawy. Tuż za nią na podium stanęła Liliana Leszner z Wrocławia. Zenon Gołek w kategorii zawodników z I grupą inwalidzką nie miał sobie równych. Dobrze przeprowadzona gra na szachownicy zapewniła mu złoto. Jarosław Pietrucha był drugi. Godne uwagi były sukcesy najmłodszych szachistów, w szczególności Weroniki Zabrzańskiej, która obejmując prowadzenie ostatecznie zdobyła tytuł najlepszego młodzika turnieju do lat 14, najlepszej juniorki oraz najlepszej pełnosprawnej zawodniczki. Nieco starszy Mateusz Górkiewicz z Warszawy wywalczył dla siebie tytuł najlepszego Juniora do lat 18.

W klasyfikacji zawodników w przedziale wiekowym od 71 do 80 lat tytuł mistrza wywalczył Piotr Bobrowski. Wśród najstarszych szachistów (kategoria powyżej 80 lat) pierwszy został zawodnik Startu Wrocław Władysław Pojedziniec.

Po zaciętych rozgrywkach najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni. Dla szachistów, którym nie udało się zdobyć żadnej nagrody zostały przeprowadzone losowanie nagród specjalnych. Na uroczystości zakończenia obecni byli : starosta żywiecki Andrzej Kalata, dyrektor PFRON Oddział Śląski - Jan Wroński, dyrektor PGE Energia Odnawialna Oddział Porąbka- Żar - Jakub Kliś, dyrektor ZUS Oddział w Bielsku Białej Marek Magiera oraz jego zastępca Marcin Tomecki, prezes SI Eurobeskidy Stanisław Handerek, wiceprezes Dawid Tyc oraz członek zarządu Wojciech Barabasz.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który specjalnie z tej okazji skierował list do uczestników i organizatorów turnieju. Oprócz gratulacji i podziękowań w liście można było przeczytać o tym, że „piękno sportu nie leży w pokonywaniu innych zawodników, lecz w wygrywaniu z własnymi ograniczeniami. A niepełnosprawność nie stanowi żadnej bariery w podejmowaniu wyzwań”.

Turniej dofinansowany został ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Sponsorem głównym była Spółka PGE – Energia Odnawialna S.A. Pełne wyniki można znaleźć na stronie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1764/results.html?l=pl&tb=11_&ix=2_Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter. Zapisanie do newslettera jest jednoznaczne
z akceptacją regulaminu [zobacz].

Responsive Design
Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice
Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net | System SOW
strzałka do góry