ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » II Otwarte Mistrzostwa Miasta Częstochowa

II Otwarte Mistrzostwa Miasta Częstochowa


II Otwarte Mistrzostwa Miasta Częstochowa

W sobotę 24 września 11-osobowa reprezentacja sekcji szachowej udała się do Częstochowy na II otwarte mistrzostwa miasta. Grano 9 rund szachów szybkich systemem szwajcarskim. W zawodach wzięło udział 107 zawodników i zawodniczek, w tym posiadający również tytuły międzynarodowe. Był to bardzo pożyteczny sprawdzian dla zawodników z Łodygowic. Najlepiej zaprezentował się, zajmując bardzo wysokie V miejsce, Andrzej Zieliński (starosta powiatu żywieckiego), który uzyskał 7 punktów (7 zwycięstw i 2 porażki), na miejscu XIII sklasyfikowano niepełnosprawnego Jana Temela, a na XVII niepełnosprawnego Stanisława Oczkowskiego.

Szczegółowe wyniki:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_1791/final_standings&9.html


Nasi zawodnicy mieli okazję spotkać się również z zawodnikami utytułowanymi. Z arcymistrzem Wojciechem Morandą z Kielc zagrali Antoni Szymik i Stanisław Oczkowski, z mistrzem międzynarodowym Marcinem Tazbirem z Tuszyna zmierzył się Grzegorz Leśniak, z mistrzem FIDE Adamem Cieślą z Częstochowy zagrali Andrzej Zieliński i Jan Temel, a z mistrzem FIDE Jackiem Flisem z Częstochowy (eks-wicemistrz Polski) Andrzej Zieliński. Z całą pewnością lekcje udzielone naszym zawodnikom przez mistrzów zostaną
wykorzystane w następnych startach. Po zawodach ekipa nawiedziła klasztor na Jasnej Górze. Wszystkim dopisywały humory i towarzyszyła piękna pogoda.

Jacek Matlak, trenerstrzałka do góry