ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu 2011

Wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu 2011


Wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu 2011

30 marca w Starym Zamku w Żywcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Starosty Żywieckiego oraz Burmistrza Miasta Żywca za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu za rok 2011. 


Zawodnicy reprezentowali takie dyscypliny sportowe jak łucznictwo, lekkoatletyka, biathlon, podnoszenie ciężarów, skoki narciarskie i tenis stołowy. Nagrody w imieniu władz samorządowych wręczyli: Starosta Żywiecki Andrzej Zieliński, Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor, Wiceburmistrz Miasta Żywca Marek Czul, Przewodniczący Rady Powiatu Edward Płonka, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Jafernik, Członek Zarządu Powiatu Marek Kuniec i Przewodniczący Rady Miasta Żywca Krzysztof Greń. Wśród gości obecni byli również Radny Sejmiku Śląskiego Marian Ormaniec,  Radny Rady Powiatu Żywieckiego Wiesław Sypta.
Wybitni sportowcy Żywiecczyzny, zgodnie z regulaminem, otrzymali nagrody finansowe za miejsca medalowe od Mistrzostw Świata poprzez Mistrzostwa Europy do Mistrzostw Polski. Nagrodzeni zostali również zawodnicy, którzy zajęli znaczące miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży.

Wśród zawodników zawodników reprezentujących Stowarzyszenie Integracyjne „Eurobeskidy” w Łodygowicach nagrodzono:
Wawrzyńca Latusa - zdobywcę I-go miejsca w wyciskaniu sztangi leżąc – mężczyźni seniorzy w kat. wagowej 75 kg. 
Magdalenę Konior - za zajęcie I-go miejsca w wyciskaniu sztangi leżąc – kobiety seniorki w kat. wagowej 60 kg.
Magdalenę Wójcik - za zajęcie II-go miejsca w wyciskaniu sztangi leżąc – kobiety seniorki w kat. wagowej 40 kg.
Dariusza Wandzla - zdobywcę III-go miejsca w wyciskaniu sztangi leżąc – mężczyźni seniorzy w kat. wagowej plus 100 kg.
Adama Ciślaka - zdobywcę III-go miejsca w wyciskaniu sztangi leżąc – mężczyźni seniorzy w kat. wagowej 82,5 kg.
Sławomira Braka - za zdobycie I-go miejsca w grze pojedynczej podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym odbywających się w Cetniewie.
Dawid Hałat - ze Stowarzyszenia Integracyjnego „Eurobeskidy” w Łodygowicach za zajęcie I-go miejsca w wyciskaniu sztangi leżąc – mężczyźni juniorzy w kat. wagowej 75 kg, I-go miejsca w kat. Open w grupie juniorów oraz III-go miejsca w kat. wag. 75 kg w grupie seniorów podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów odbywających się w Tarnowie.strzałka do góry