ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Beskidy Cup 2012

Beskidy Cup 2012


Beskidy Cup 2012

W ramach obozu sportowego w dniach 20-22 kwietnia 2012 ( od piątku do niedzieli ) rozegrano IV Turniej Szachowy BESKIDY CUP w Centrum Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle. Turniej był liczony do międzynarodowego rankingu FIDE. Uczestniczyło w nim 27 zawodników, w tym czołówka szachistów niepełnosprawnych z Łodygowic. Atrakcją był udział dwóch zawodników z tytułami międzynarodowymi mistrza FIDE: Henryk Seifert i Rafał Tymrakiewicz. Wśród uczestników można znaleźć zawodników ze Śląska, Opolszczyzny. Dla zawodników z Łodygowic była to okazja potrenować przed decydującymi meczami o Drużynowe Mistrzostwo Śląska.

Pierwsze miejsce w turnieju szachowym zajął Maciej Mrozik ze Skoczowa, drugi był Henryk Seifert ze Stowarzyszenia Eurobeskidy, a miejsce trzecie zajął Michał Cieślar z Cieszyna. Najlepszym zawodnikiem niepełnosprawnym turnieju został Bronisław Richter z Katowic. Najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Eurobeskidy okazał się – Andrzej Zieliński. Najlepszą zawodniczką turnieju została Monika Hutyra z Żywca na co dzień trenująca w Stowarzyszeniu Eurobeskidy, najlepszym juniorem Tymoteusz Dobrucki z Cieszyna.

Sponsorami turnieju byli:

Prezes Żywieckich Kopalni Kruszyw – Mikołaj Tyc, Prezes Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu – Janusz Michałek

Swoją obecnością podczas turnieju zaszczycili nas: Anna Wandzel – Dyrektor PFRON w Katowicach, Starosta Żywiecki – Andrzej Zieliński ( jako starosta, a zarazem uczestnik turnieju szachowego ), Wójt Gminy Łodygowice Andrzej Pitera wraz z małżonką Danutą.strzałka do góry