ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Nasz zawodnik Latus Wawrzyniec na Paraolimpiadzie

Nasz zawodnik Latus Wawrzyniec na Paraolimpiadzie


Nasz zawodnik Latus Wawrzyniec na Paraolimpiadzie

Reprezentant Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy z  Łodygowice Latus Wawrzyniec jest już w Londynie. Wczoraj, wraz z innymi paraolimpijczykami złożył uroczystą przysięgę. Są to pierwsze Igrzyska Olimpijskie naszego młodego zawodnika. Prezes Stowarzyszenia Stanisław Handerek dołożył wszelkich starń aby stworzyć zawodnikowi jak najlepsze warunki przygotowań do Igrzysk. Latus Wawrzyniec, będący najlepszym zawodnikiem w Europie w tej kategorii wagowej, na treningach podnosił ciężary przekraczające 200kg !!!. Czy taki wynik wystarczy na finał czy też nawet na medal? Musimy poczekać zanim się o tym przekonamy.
Latus Wawrzyniec wystąpi w kategorii wagowej do 75 kg. Start Jego kategorii wagowej odbędzie się w dniu 03.09.2012 o godz. 18:00. Na codzień trenerem Wawrzyńca jest Stanisław Mirocha były trener reprezentacji Polski.

W przygotowaniach do paraolimpiady Wawrzyńca Latusa wspierała finansowo Firma Żywieckie Kopalnie Kruszyw - www.zkk.pl

Latus Wawrzyniec podnosi 200 kg:

https://youtu.be/v6EbhQM5Xb8

 


strzałka do góry