ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Zacięta rywalizacja na pływalni za nami

Zacięta rywalizacja na pływalni za nami


Zacięta rywalizacja na pływalni za nami

VIII Ogólnopolskie Integracyjne Beskidzkie Zimowe Zawody w Pływaniu zakończone. Rywalizacja odbywała się 8 grudnia na pływalni Centralnego Ośrodka Sportu  w Szczyrku.

Turniej dofinansowany ze środków:

Ministerstwo Sportu i Turystyki
Śląski Urząd Marszałkowski
Gmina Łodygowice

W zawodach wystartowało 120 dzieci z Podbeskidzia w wieku od 6 do 17 lat. Większość z nich na co dzień uczy się pływać na zajęciach zorganizowanych przez Stowarzyszenie. Zawody zostały przeprowadzone w 5 kategoriach uwzględniających wiek oraz zaawansowanie umiejętności pływackich. Uczestnicy zawodów mieli do dyspozycji pływalnię z całym zapleczem (szatniami, prysznicami, dużą poczekalnią ). Zawody rozgrywano równocześnie na pięciu torach.  Po zakończeniu rywalizacji za pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii zostały wręczone dyplomy oraz okazałe nagrody rzeczowe, w kategorii klas 4-6 nagrodzono 5 pierwszych miejsc. Każdy z uczestników otrzymał medal za udział oraz pamiątkową koszulkę. Zawody zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Łodygowice Pan Andrzej Pitera, Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy Pan Stanisław Handerek. Dodatkowo podczas dekoracji zwycięzców  przybył Święty Mikołaj wręczając wszystkim dzieciom okazałe paczki ze słodkościami. Nie zawiedli także kibice, którzy w sportowy sposób dopingowali swoich faworytów.

Wkład pracy Zarządu Stowarzyszenia, trenerów, sędziów i wolontariuszy zaowocował kolejną udaną imprezą, w czasie której świetnie bawili się uczestnicy, rodzice, kibice oraz społeczność lokalna obserwująca rywalizację.

 strzałka do góry