ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Spotkanie Noworoczno- Opłatkowe

Spotkanie Noworoczno- Opłatkowe


Spotkanie Noworoczno- Opłatkowe

26 stycznia w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Łodygowicach odbyło się spotkanie noworoczno - opłatkowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. Swoja obecnością po raz pierwszy na ziemi łodygowickiej zaszczycił nas Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Greger, wikariusz parafii św. Stanisław Biskupa i Męczennika Ksiądz Marcin Puchałka z diakonem Jarosławem Bielesz, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polski Stanisław Szwed - członek honorowy naszego Stowarzyszenia, Starosta Żywiecki Andrzej Zieliński członek naszego Stowarzyszenia ze swoim zastępcą Andrzejem Kalata, Wójt Gminy Łodygowice Andrzej Pitera z małżonką Danutą, Przewodniczący Rady Gminy Łodygowice Czesław Wandzel ze swoim zastępcą Mateuszem Matuszym również członkiem naszego Stowarzyszenia wraz z radnymi Małgorzatą Mieszczak z małżonkiem Adamem, Krystyna Potrzeba - Jakubiec z małżonkiem Mirosławem. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Renata Talik. Służby mundurowe reprezentował podinspektor Ryszard Oleś z małżonką Marią. Zespół Szkół Ogólnokształcących reprezentował zastępca Dyrektora Paweł Chudecki.
Z Firm współpracujących ze Stowarzyszeniem przybyły następujące osoby:
Marcin Caputa - Prezes Firmy ELMONTAŻ, Danuta Pytlarz - Firma Dromil
 w Żywcu, Bogusława Kajzera - Dyrektor Żywieckich Kopalni Kruszyw.
Na wstępie zabrał głos Prezes Stowarzyszenia Stanisław Handerek  który przywitał zaproszonych gości, członków stowarzyszenia, członków sekcji sportowych , trenerów i instruktorów.


Życzenia noworoczne w imieniu własnym oraz Wójta i Starosty złożył Poseł na sejm RP Stanisław Szwed. Życzenia, słowa otuchy, nadziei na lepsze jutro oraz błogosławieństwa w Nowym Roku udzielił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Greger. Po przełamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wspólnej kolacji. Całą uroczystość śpiewem kolęd i pastorałek uświetniał zespół regionalny Magurzanie wraz z kapelą.


Spotkanie udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu następujących przedsiębiorstw: Firma Mixpol z Łodygowic, Jan Stolarczyk – Almex Żywiec, PRB Wiecha – Wiesław Fiedor Pietrzykowice, Żywieckie Kopalnie Kruszyw z Łodygowic, Bank Spółdzielczy w Węgierskiej Górce, Firma Elmontaż z Żywca, Firma Dromil z Żywca, Firma Wodpol z Żywca. W postaci swoich produktów wsparli nas: Piekarnia Capri z Rybarzowic, Piekarnia Góra z Łodygowic, Żywiec Zdrój – Cięcina, Hurtownia Warzyw i Owoców z Zarzecza.

Videorelacja:

https://youtu.be/2hrusRGPyt0

https://youtu.be/HYShlntJ008strzałka do góry