ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Relacja z Gali Sportu w Żywcu

Relacja z Gali Sportu w Żywcu


Relacja z Gali Sportu w Żywcu

30 kwietnia w zamku żywieckim odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Starosty Żywieckiego i Burmistrza Miasta Żywca. Sportowców honorowano za wybitne osiągnięcia w swoich dyscyplinach uzyskane w 2012 roku w Polsce, Europie czy Mistrzostw Świata.

Jak co roku zawodnicy ze sportowych klubów żywiecczyzny spotkali się na wiosnę razem, by podsumować miniony rok. Była również okazja by pogratulować sobie nawzajem swoich rezultatów, opowiedzieć o szansach i nadziejach na ten rok i perspektywach rozwoju. Żywiec wraz z regionem znany  jest przede wszystkim z utytułowanych sportowców indywidualnych i takimi dyscyplinami głównie żyje region. 

W tym gronie znalazło się także miejsce dla Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy Łodygowice. Wyróżnienie otrzymali trener-kordynator sekcji sportowych stowarzyszenia dr Bogusław Wyleciał, trener sekcji tenisa stołowego- Jerzy Schreiber, trener sekcji ciężarowej Stanisław Mirocha. Zawodnicy z sekcji ciężarowej w całej okazałości znów na świeczniku. Magdalena Konior, Magdalena Wójcik, Wawrzyniec Latus, Dariusz Wandzel, Adam Ciślak, Magdalena Konior, Dawid Hałat pokazują, że siła to gracja ale i wytrwałość i konsekwencja. 

Można w tym miejscu wyróżnić każdego gościa indywidualnie. Bo na to zasługuje każdy, kto dawał z siebie wszystko i był wtedy w zamku. Niemniej nie o to chodzi. Budujące jest to, że region ma wykwalifikowanych trenerów, którzy chcą pracować ze swoimi podopiecznymi i cieszyć się z ich sukcesów. Do ideału być może jeszcze daleko, ale wszystko przed nami.strzałka do góry