ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Dygresja przy stole

Dygresja przy stole


Dygresja przy stole

Przeszło miesiąc temu nasi pingpongiści zakończyli sezon w rozgrywkach 4 ligi tenisa stołowego. To już kolejny raz, kiedy zawodnicy naszej sekcji z dumą reprezentują Stowarzyszenie w zmaganiach Śląskiego Związku Tenisa Stołowego.

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Jerzego Schreibera od jesieni 2012 roku grali kolejny raz w 4 lidze polskiej.  Zespoły w tej klasie rozgrywkowej zarejestrowane są z m.in. z powiatu żywieckiego, dawnego bielskiego.  Wszyscy wiedzieli jaki poziom reprezentuje każda ekipa. Założeniem podstawowym było przede wszystkim „nie sprzedać” tanio skóry i pomieszać szyki zespołom w czołówce tabeli. I trzeba przyznać, że pokazali się z bardzo dobrej strony. Początek był świetny.  Przez pierwsze kolejki drużyna zajmowała miejsce w pierwszej trójce. Jak to się często mówi: „rywale nie zasypiali jednak gruszek w popiele” i również bardzo mocno trenowali, co potem miało odzwierciedlenie w bezpośrednich pojedynkach.

Ostatecznie nasi pingpongiści zajęli 6 miejsce w sezonie remisując swój ostatni mecz w Lesznej Górnej 5:5. Tenis stołowy jest dyscypliną sportową indywidualną i od wyniku zespołu zależą rezultaty każdego zawodnika z osobna. Zawodnicy trenera Jerzego Schreibera pokazali, że potrafią świetnie grać i wspierać siebie nawzajem jako drużyna w rywalizacji z ekipami pełnosprawnych sportowców.

Przed nami dalekimi krokami zbliżają się bardzo powoli wakacje. Dla pingpongistów to czas przerwy w treningach, regeneracji, odpoczynku jak i innej formy aktywizacji przez ruch. Sezon 2013 / 2014 w 4 lidze w okręgu śląskim ruszy znów na jesień. Z jakim skutkiem? Przekonamy się już prawie za rok.


strzałka do góry