ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » I relacja z Mistrzostw Europy

I relacja z Mistrzostw Europy


I relacja z Mistrzostw Europy

Magdalena Konior ze Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy Łodygowice zdobyła brązowy medal na odbywających się Mistrzostwach Europy Niepełnosprawnych w wyciskaniu sztangi leżąc. 

Magdalena Konior odniosła w piątek wielki sukces na imprezie najwyższego formatu w Europie. W odbywających się zawodach pod Moskwą, w miejscowości Aleksin, zawodniczka spod Żywca swoją wieloletnią i systematyczną pracą z trenerem Stanisławem Mirocha dopięła swego. Brązowy krążek w kategorii do 61 kg raduje bardzo mocno. Ustąpiła jedynie zawodniczkom z Rosji i Turcji. Trzeba przyznać, że od kilku już lat sport siłowy na wschodzie kontynentu bardzo mocno się rozwija. I są na to dowody. Berieva Kheda z wynikiem 100kg w wyciskaniu sztangi leżąc zdobyła złoto. Altigan Difroz – 95 kg, dał jej srebrny medal. Polka z kolei zanotowała 80 kg na sztandze.

Sukces w sporcie jest prosty. Mierzy się ilością wylanego potu, wieloma łzami związanymi z porażkami. Jak również ciągłym rozwojem wraz z systematyczną i rzetelną pracą. Taką drogę obrała Magdalena Konior pod okiem swojego trenera. Stanisław Mirocha był z nią również w tej wyjątkowej chwili i to jest również bardzo cenne doświadczenie, kiedy powstaje więź między zawodnikiem a jego opiekunem, gdzie obie strony wiedzą, czego chcą i dążą do wspólnego celu.

Mistrzostwa na Starym Kontynencie rozpoczęły się 22 maja i potrwają do 28 dnia tego miesiąca. Z każdym dniem zaskakują dyspozycją zawodników. Codziennie padają nowe rekordy świata. W piątek znów 3 nowe wyniki, które ustanowili zawodnicy rosyjskiej federacji. Trzeba przyznać, że ambicji, motywacji do pracy nie brakuje, co odzwierciedlają rezultaty.

Rok po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie i na rok przed Igrzyskami w Soczi Dyrektor Generalny IPC Xavier Gonzalez podkreślił w tym miejscu znaczenie tych Mistrzostw jako pewną odskocznię, aby pomoc w  budowaniu Ruchu Paraolimpijskiego w Rosji. Występy zawodników mają między innymi zmierzać ku zmianie postaw i postrzegana osób niepełnosprawnych, mówił Dyrektor. Społeczeństwo winno być wolne od barier. Takiej atmosfery entuzjazmu i radości życzył sobie i wszystkim poza sportowymi arenami.

Wtorek będzie ostatnim dniem zmagań siłaczy pod Moskwą. Później tylko powrót do domu. Dla Magdaleny Konior z pewnością będzie to radosny powrót do swoich  bliskich.

Proszę czekać na dalszą relację ze startu Wawrzyńca Latusa - walczy o złoto.strzałka do góry