ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Turniej Błyskawiczny o Puchar Prezesa

Turniej Błyskawiczny o Puchar Prezesa


Turniej Błyskawiczny o Puchar Prezesa

22 czerwca rozegrano w Łodygowicach Turniej błyskawiczny o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Integracyjnego EUROBESKIDY. Zawody były klasyfikowane w rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE. Na starcie stanęło 34 zawodników.

W sobotni poranek do Zamku w Łodygowicach zjechali po raz kolejny szachiści, by powalczyć tym razem o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy. Oprócz licznego grona zawodników gospodarza, uczestniczyli w zawodach m. in. gracze z Sosnowca, Mikołowa, Dąbrowy Górniczej, Bielska-Białej. Rozegrano 13 rund. Czołowe miejsca w zawodach zajęli zawodnicy gospodarzy.

Pewne zwycięstwo w całym turnieju odniósł zawodnik Stowarzyszenia Kamil Kubica – 12 pkt. (jedna porażka i 12 zwycięstw). Kamil od dłuższego czasu prezentuje wysoką formę i pewnie zmierza, aby być zawodnikiem numer 1 w zespole. Na drugim miejscu uplasował się (niespodziewanie) niepełnosprawny Jan Temel – 10,5 pkt., a na trzecim Maciej Nowak – 10 pkt. (jako jedyny pokonał zwycięzcę). Na miejscu siódmym sklasyfikowano starostę żywieckiego Andrzeja Zielińskiego – 8 pkt., a na jedenastym najlepszą zawodniczkę Katarzynę Brzostowską – 7 pkt.

Turniej był okazją uzyskania rankingu międzynarodowego w grze błyskawicznej. Zawodnicy z Łodygowic w pełni wykorzystali tę okazję i już od lipca ranking w tej formie szachów będzie miało 15 zawodników. Po turnieju zawodnicy i trener mieli okazję spotkać się przy grillu z władzami klubu oraz Wójtem Gminy Łodygowice. Podsumowano bardzo udany występ zespołu w Drużynowych Mistrzostwach Śląska – III miejsce (co jest największym dotychczasowym sukcesem klubu). Pełne wyniki turnieju można obejrzeć na stronie:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_2302/results.html?l=pl&tb=10_strzałka do góry