ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » W czeskiej Pradze

W czeskiej Pradze


W czeskiej Pradze

Nasi tenisiści stołowi są bardzo aktywną sekcją. Oprócz rozgrywek lokalnych, biorą także udział w turniejach międzynarodowych. Stowarzyszenie promuje się również poza granicami kraju.

Eugeniusz Wisiński i Wiesław Stasica osiągają sukcesy na zawodach w Czechach. 15 maja w miejscowości Chotebuz rozegrano turniej na zakończenie 4 edycji Polsko – Czeskiej Ligi Weteranów Euroregionu Śląska Cieszyńskiego. Wiesław Stasica był bezkonkurencyjny i wygrał rozgrywki indywidualne. Z kolei grze podwójnej wspólnie z Eugeniuszem Wisińskim zajęli drugie miejsce.

Czesi kochają tenis stołowy. My, jako Polacy możemy się od nich uczyć, podpatrywać, w jaki sposób cieszą się tym sportem i sposobów jego popularyzacji przez nich. W powiecie żywieckim również znajduje uznanie. 1 część sezonu była dla naszych pingpongistów udana. Bowiem w zakończonym w maju Grand Prix miasta Żywiec Wiesław Stasica także był najlepszy w swojej kategorii wiekowej. Grzegorz Pieronek był drugi wśród zawodników niepełnosprawnych. Co pokażą nasi zawodnicy w następnych miesiącach? Czas zweryfikuje wszystko.

Chotebuz. 15.05.2013

Turniej indywidualny

  1. Wiesław Stasica
  2. Henryk Pietrzak
  3. Ervin Zajonc

Turniej drużynowy

  1. Jerzy Hojnacki / Henryk Pietrzak
  2. Eugeniusz Wisiński / Wiesław Stasica
  3. Władysław Paszek / Andrzej Pietrzyk


strzałka do góry