ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym


Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym

Po Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym 22-24 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Impreza po ponad 15 latach wróciła ponownie na południe Polski. U stóp Szyndzielni, w Bielsku – Białej,  pingpongiści  walczyli o miano najlepszego zawodnika w kraju.

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy wystawiło również na tę imprezę swoją kadrę. W sobotę rozgrywane były pojedynki indywidualne. O godzinie 9:00 organizatorzy uroczyście otworzyli zmagania w turnieju. Na dużej hali pod górami było na co popatrzeć. Do godziny 16:00 rozgrywano pojedynki eliminacyjne w grupach. Nasza najlepsza dwójka – Sławomir Brak i Grzegorz Pieronek zwyciężyła pewnie i zdecydowanie swoje mecze. Tomasz Mojżysz miał pecha. W ostatnim pojedynku o awans do systemu pucharowego przegrał pechowo 2:3 z jak się później okazało brązowym medalistą Mistrzostw. Grzegorz Pieronek ostatecznie przegrał swój mecz w fazie pucharowej i odpadł z rywalizacji. Sławomir Brak doszedł do finału. Zdobył  srebrny medal.

Nasi pozostali podopieczni walczyli na miarę swoich możliwości. Walczyli do końca, niemniej ich rywale byli lepsi. W niedzielę, w zmaganiach gier deblowych nasza najlepsza dwójka miała pecha. W drugiej rundzie po bardzo wyrównanym spotkaniu przegrali z późniejszymi medalistami. Tylko z naszymi pingpongistami się tak bardzo męczyli.

Nasi tenisiści stołowymi zagrali w tych Mistrzostwach Polski na dobrym poziomie. Debiutujący na takiej imprezie Tomasz Mojżysz już pokazał się z bardzo dobrej strony. Kto wie, co wydarzy się w przyszłym roku w rywalizacji przy stole z jego strony. Nasza para deblowa na następnym turnieju może jeszcze poważniej zagrozić pozostałym tenisistom i zdobyć upragniony medal. Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym Osób Niepełnosprawnych w Bielsku – Białej przeszły do historii.strzałka do góry