ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Grand Prix Łodygowice 2014 są na półmetku

Grand Prix Łodygowice 2014 są na półmetku


Grand Prix Łodygowice 2014 są na półmetku

Rozgrywki szachowe w ramach Grand Prix Łodygowice 2014 są na półmetku. W niedzielę 1 grudnia rozegrano czwarty turniej z zaplanowanych ośmiu. Sytuacja po rozegranych 4 zawodach jest bardzo ciekawa. Pierwszy turniej wygrał Maciej Nowak (Eurobeskidy Łodygowice), w drugim i trzecim najlepszy okazał się obrońca Pucharu Łodygowic 2013 - Kamil Kubica (Eurobeskidy Łodygowice). W minioną niedzielę czwarte zawody zakończyły się zwycięstwem Marcina Jabłońskiego (Bielsko-Biała). Początkowo nic nie
wskazywało na takie rozstrzygnięcie. Po pięciu rundach z kompletem zwycięstw prowadził Kamil Kubica. Miał on już punkt przewagi nad rywalami. Jednakże dwie ostatnie partie lider przegrał - właśnie z Jabłońskim i Wojciechem Ulrychem (Eurobeskidy) i spadł aż na czwarte miejsce za swoich pogromców i będącego w dobrej dyspozycji Jana Temela (Eurobeskidy). Miejsca trzecie do dziewiątego w tym turnieju podzielili obok Temela i Kubicy jeszcze: Grzegorz Leśniak (Eurobeskidy), Zygfryd Hoder (Zasole
Bielańskie), Jarosław Ben, Andrzej Zieliński (obaj Eurobeskidy) oraz Patryk Talik (Jeleśnia) - najlepszy junior. Niedzielne zawody były rekordowe pod względem frekwencji - uczestniczyło w nich 41 zawodników, a ww całym cyklu już 60.
Na półmetku rozgrywek Grand Prix Łodygowic prowadzi Kamil Kubica 154 pkt, przed Wojciechem Ulrychem - 152 pkt i Grzegorzem Leśniakiem - 142 pkt.
Należy dodać iż wszystkie turnieje cyklu są klasyfikowane w międzynarodowym rankingu szachów szybkich. Na kolejny piąty turniej zapraszamy już po Nowym Roku. Szczegóły wkrótce.

www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_5919/

 strzałka do góry