ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Spotkanie noworoczno - opłatkowe- relacja

Spotkanie noworoczno - opłatkowe- relacja


Spotkanie noworoczno - opłatkowe- relacja

25 stycznia w Zespole Szkól nr 1 w Łodygowicach odbyło się spotkanie noworoczno - opłatkowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. Swoją obecnością zaszczycił nas wikariusz parafii św. Stanisław Biskupa i Męczennika Ksiądz Bogusław Kaleta, Wicestarosta – Andrzej Kalata wraz z małżonką, Dyrektor oddziału śląskiego PFRON w Katowicach – Anna Wandzel, asystentka Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polski Stanisława Szweda – Karolina Lawkowicz, członek naszego Stowarzyszenia - Wójt Gminy Łodygowice Andrzej Pitera wraz z małżonką Danutą, członek naszego Stowarzyszenia wice przewodniczący Rady Gminy -Mateusz Matuszny, członek naszego Stowarzyszenia wice przewodniczący Rady Gminy- Eugeniusz Jachym, Radna Gminy Łodygowice Małgorzata Mieszczak wraz z małżonkiem, Radna Gminy Łodygowice - Krystyna Potrzeba - Jakubiec z małżonkiem Mirosławem pełniącym funkcje Dyrektora Zespołu Szkół nr 1, Zarząd Stowarzyszenia reprezentowali: Wice Prezes Stowarzyszenia – Aleksander Gluza wraz małżonką, Wice Prezes ds. sportowo – rehabilitacyjnych Magdalena Śleziak wraz z małżonkiem, członek Zarządu – skarbnik Mieczysław Loranc.

Na wstępie zabrał głos Prezes Stowarzyszenia Stanisław Handerek, który przywitał zaproszonych gości, członków stowarzyszenia, członków sekcji sportowych oraz złożył wszystkim przybyłym gościom i członkom życzenia noworoczne.  Słowa otuchy, nadziei na lepsze jutro oraz błogosławieństwa w Nowym Roku udzielił Ksiądz Bogusław Kaleta, a następnie odczytał wystosowany na ta okazję list od Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Pomocniczego Diecezji Bielsko – Żywieckiej Piotra Gregera. Eugeniusz Jachym odczytał fragment Pisma Świętego. Po przełamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wspólnej kolacji. Pieczę nad wszystkimi potrawami przyrządzonymi przez Hotel Tycjan sprawowała pani Sabina Tyc – Cępiel. Sprawną obsługę kelnerską, serwowanie gorących posiłków i napojów sprawowali młodzi członkowie Stowarzyszenia. Całą uroczystość śpiewem kolęd i pastorałek uświetniała kapela PoPieronie.

Spotkanie udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu następujących przedsiębiorstw: Firma Mixpol, Żywieckie Kopalnie Kruszyw z Łodygowic, Firma Lavoro Firma Invest – Bud z Milówki, Bank Spółdzielczy w Żywcu, Firma MostmarPal z Zarzecza, PRB Wiecha – Wiesław Fiedor Pietrzykowice. W postaci swoich produktów wsparli nas: Zakład Przetwórstwa Mięsnego - Hańderek, Piekarnia Góra z Łodygowic, Cukiernia Capri z Rybarzowic, Cukiernia Koral z Rybarzowic, Zakład Piekarniczo – Cukierniczy z Czernichowa, Hurtownia Warzyw i Owoców z Zarzecza, P.P.H.U Tuńczyk z Gilowic, Piekarnia - Dagmara Kastelik z Żywca, Piekarnia Emilia Kristof z Boguszowic, Hurtownia Bestwwinka, Hurtownia Vitamina z Bielska - Białej.strzałka do góry