ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Prezentacja III tomu książki Historii Łodygowic

Prezentacja III tomu książki Historii Łodygowic


Prezentacja III tomu książki Historii Łodygowic

W dniu 8 listopada 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach odbyła się prezentacja III tomu książki Historii Łodygowic – Historia szkolnictwa na terenie Gminy Łodygowice wydanej w ramach projektu „Patriotyzm Jutra – By czas nie zaćmił i niepamięć” pod patronatem Wójta Gminy Łodygowice Andrzeja Pitery.

W uroczystości udział wzięli Ksiądz Kanonik Jan Goryl, Poseł na Sejm RP Pan Stanisław Szwed, Pan Kazimierz Matuszny, Pan Starosta Żywiecki Andrzej Kalata, Wójt Gminy Łodygowice Pan Andrzej Pitera, Przewodniczący Rady Gminy Pan Czesław Wandzel oraz Dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON w Katowicach Pani Anna Wandzel. W imprezie udział wzięli także Dyrektorzy placówek oświatowych z Gminy Łodygowice, Dyrektor Ośrodka Kultury w Łodygowicach i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łodygowicach.

Autorami trzeciego tomu książki wydanej przez Stowarzyszenie Integracyjne EUROBESKIDY są Pani Katarzyna Sroka i Pana Damian Żbel. 
Spotkanie otworzył Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego EUROBESKIDY Pan Stanisław Handerek:

„Spotkanie nasze tutaj w przeddzień święta odzyskania niepodległości nie jest przypadkowe - pielęgnowanie takich wartości jak wolność, przywiązanie do kultury i tradycji oraz pamięć o naszych przodkach, którzy ją wywalczyli daje nam szanse na przetrwanie jako narodowi”

Następnie głos zabrali autorzy publikacji. Omawiając III tom wydania podziękowali za pomoc uzyskaną od Mieszkańców Naszej Gminy w trakcie zbierania niezbędnych materiałów.

Po prezentacji III tomu książki Historii Łodygowic – Historia szkolnictwa na terenie Gminy Łodygowice wysłuchano autorskiego wykonania poezji śpiewanej zespołu „Małe Kino”.

Po występie zespołu „Małe Kino” uczestników wydarzenia zaproszono na poczęstunek z „gęsiny”, kultywując tym samym tradycje zbliżającego się dnia Świętego Marcina – Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.strzałka do góry