ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » W Milówce po raz XII mistrzowie szachów

W Milówce po raz XII mistrzowie szachów


W Milówce po raz XII mistrzowie szachów

Turniej finansowany ze środków:

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Najlepsi szachiści pojawią się w Milówce na XII Międzynarodowym Integracyjnym Turnieju Szachowym w Powiecie Żywieckim organizowanym przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy z siedzibą w Łodygowicach.

24 listopada 2014r. do Milówki zjedzie plejada szachowych mistrzów. Odbędzie się tam już 12 turniej szachowy organizowany wzorem lat ubiegłych w podbeskidzkiej gminie. Odbywający się turniej jest bez wątpienia jednym ze znaczących turniejów w Polsce. Jest okazją do podwyższenia kategorii szachowych i zdobycia rankingu międzynarodowego. Popularność tych turniejów jest coraz większa. Na XII Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy w Powiecie Żywieckim lista zgłoszeń była już pod koniec lata zamknięta. Zainteresowanie zawsze przekracza możliwości pomieszczenia wszystkich chętnych. Zgłasza się coraz więcej młodych zawodników, co cieszy, bo szachy , to dyscyplina sportu szczególna - jak twierdził jeden z najwybitniejszych poetów Johan Wolfang Goethe…„ są kamieniem probierczym inteligencji"

Nie zabraknie też weteranów turniejowych sal. – Wśród turniejowych graczy są arcymistrzowie i mistrzowie szachowi. Turniej trwa 7 dni i bierze w nim udział 105 zawodników, co jest dużym wyzwaniem pod względem organizacyjnym. Uczestnicy maja zapewnione całodzienne wyżywienie i nocleg. W ramach integracji uczestników przewidziano wycieczkę po regionalnych atrakcjach turystycznych. Zmagania na szachownicy uczą koncentracji, planowania i strategii. Dlatego Stowarzyszenie wspiera rozwój tej królewskiej dyscypliny.

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy jako Organizacja Pożytku Publicznego oprócz organizacji cyklicznych imprez sportowych prowadzi i koordynuje cztery sekcje sportowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Możesz wesprzeć ich działalność przekazując 1 % podatku na organizację integracyjnych zawodów sportowych, zakup sprzętu sportowego i rehabilitacyjnego.

Szachy 2014


strzałka do góry