ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Drużynowe Mistrzostwa Śląska w Szachach

Drużynowe Mistrzostwa Śląska w Szachach


Drużynowe Mistrzostwa Śląska w Szachach

W dniach 24-25 stycznia 2015 roku w Łodygowicach – dzięki życzliwości dyrektora szkoły pana Mirosława Jakubca pod patronatem wójta Gminy Łodygowice Andrzeja Pitery w  sali Zespołu Szkół nr 1 - odbyły się trzy ostatnie rundy rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Śląska w szachach. Do Łodygowic zjechały 22 najlepsze na Śląsku sześcioosobowe zespoły. W tym gronie były również dwie drużyny EUROBESKIDÓW Łodygowice. 24 stycznia w sobotę rozegrano dwie rundy, a 25 stycznia w niedzielę - jedną. Po niej odbyło się uroczyste zakończenie rozgrywek. Puchary i medale najlepszym wręczali Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego EUROBESKIDY w Łodygowicach Stanisław Handerek i wiceprezes d/s organizacyjnych Aleksander Gluza . Prezes Śląskiego Związku Szachowego Paweł Więcek oraz Uczestnicy bardzo wysoko ocenili organizację imprezy, kierując na ręce Prezesa wiele ciepłych słów.

W tym sezonie, borykając się z kłopotami kadrowymi I zespół z Łodygowic nie był w stanie nawiązać do największego sukcesu - czyli zdobytego 3 miejsca. Zespół grając bez dwóch czołowych zawodników podstawowego składu uzyskał 8 punktów (na 18 możliwych) i uplasował się w środku stawki. Sukces indywidualny odniósł Maciej Nowak, który na III szachownicy wywalczył srebrny medal. Całe rozgrywki wygrał KSz HETMAN Katowice (aktualni brązowi medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski) - 16 punktów.
Miejsce drugie wywalczył UKS HETMAN Częstochowa (występujący w II lidze) - 14 punktów, a na trzeciej pozycji sklasyfikowano AZS POLITECHNIKĘ ŚLĄSKĄ Gliwice (również występującą w II lidze).strzałka do góry