ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Srebro dla Gospodarzy

Srebro dla Gospodarzy


Srebro dla Gospodarzy

W dniach 4-6 września z udziałem 48 zawodniczek i zawodników odbył się XV Ogólnopolski  Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Nie zawiedli zawodnicy z Katowic, Skierniewic, Bolesławca, Jeleniej Góry, Wrocławia, Poznania.


W piątkowe południe w Hotelu Beskidian witaliśmy już pierwszych zawodników. Każdy z nich otrzymał pamiątkową koszulkę i został zakwaterowany w komfortowym pokoju. Po odprawie technicznej na której odbyło się losowanie grup, zawodnicy udali się na spoczynek, aby nabrać sił do sobotniej rywalizacji.

W sobotę o godz.9.30 nastąpiło oficjalne otwarcie Turnieju z udziałem Prezesa Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy  Stanisława Handerka  Organizatora Turnieju wraz z przedstawicielami władz samorządowych. Obecny był Starosta Żywiecki  Andrzej Kalata, Radny Sejmiku Śląskiego  Kazimierz Matuszny, Zastępca Burmistrza Miasta Żywca-Marek Czul, Wójt  Gminy Węgierska-Piotr Tyrlik ze swoim zastępcą. Zaproszeni goście jednym głosem życzyli wszystkim zawodnikom sportowej rywalizacji i miłych wrażeń. Uczestniczka zawodów podziękowała za miłe przyjęcie i jak zawsze dobrą organizację turnieju.

Po długiej i zaciętej rywalizacji wyłoniono drużyny, które zakwalifikowały się do finału. O pierwsze miejsce walczyła Drużyna Łodygowice i Start Wrocław. Turniej drużynowy zakończył się wygraną reprezentantów Startu Wrocław a  drużyna Stowarzyszenia Eurobeskidy musiała zadowolić się w tym roku miejscem drugim. Na uznanie i podziw zasługują nie tylko drużyny z podium ale wszystkie drużyny biorące udział w Turnieju.

Pierwszy dzień zakończył się wspólną, integracyjną kolacją przy grillu, który był okazją do bliższego poznania się i wymiany wrażeń. Na kolację zaproszono władze Powiatu Żywieckiego i sponsorów w osobach: Starosta Żywiecki z małżonką, Radny Sejmiku Śląskiego z małżonką, Wójt Gminy Łodygowice z małżonką, Dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON oraz przedstawiciele sponsorów O właściwy przebieg tego spotkania zadbał właściciel Hotelu Beskidian, który zaserwował wyśmienite dania z grilla z produktów sponsorującej nas Firmy ZPM Hańderek.

W drugim dniu zawodów rozegrano turniej indywidualny. Najlepszą zawodniczką turnieju w kat. open została po raz kolejny Teresa Glińska a w kat. wózki  Genowefa Skiba. Mężczyźni w kat. Open rywalizowali w dwóch grupach. W grupie I wygrał zawodnik Stowarzyszenia Grzegorz Pieronek. W grupie II również nasz zawodnik Stowarzyszenia-Wiesław Stasica, który uznany został  również za najlepszego zawodnika powiatu żywieckiego. Kategorię wózków wygrał reprezentant zwycięskiej drużyny Startu Wrocław-Daniel Staszak.

O godz.13.30 rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród finansowych i rzeczowych w kwocie 7,5 tys. zł. Na wstępie Prezes Stowarzyszenia Stanisław Handerek podziękował wszystkim zawodnikom za udział w Turnieju i sportową rywalizację. Wręczenia nagród i pucharów dokonali: Starosta Żywiecki – Andrzej Kalata, Radny Sejmiku Śląskiego-Kazimierz Matuszny, Z-ca Wójta Gminy Węgierska Górka – Marian Kurowski, Prezes Stowarzyszenia-Stanisław Handerek, Wiceprezes Stowarzyszenia Aleksander Gluza, Główny księgowy Stowarzyszenia Krzysztof Śliwa. Puchary dla najlepszych drużyn ufundowali: Poseł do Parlamentu Europejskiego-Jadwiga Wiśniewska, Poseł na Sejm RP-Stanisław Szwed, Wójt Gminy Łodygowice-Andrzej Pitera, Burmistrz Miasta Żywca – Antoni Szlagor, Starosta Żywiecki – Andrzej Kalata, Wójt Gminy Węgierska Górka-Piotr Tyrlik, Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy-Stanisław Handerek.

XV Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych w Węgierskiej Górce upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka za miłe przyjęcie i pomoc w czasie turnieju.
Dziękujemy Właścicielom Hotelu Beskidian - Państwu Małgorzacie i Markowi Biegun oraz całej obsłudze za życzliwość, wyrozumiałość i smaczne posiłki.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów: Firmie Mart-Tom, Lavoro Wodpol, ZMGE Żywiec, ZPM Hańderek, Bank Spółdzielczy w Węgierskiej Górce, Elmontaż, Mixpol, Mostmarpal, Almex, Delikatesy Centrum w Węgierskiej Górce, Beskid Ekosystem z Cięciny, GS Węgierska Górka, Larix, Hotel Zacisze, P&G Warszawa, Żywiec Zdrój, Żywieckie Kopalnie Kruszyw, PHU Małgorzata Hańderek, dzięki którym zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Turniej został dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych:

PFRON


strzałka do góry