ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » XIII Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy 2015

XIII Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy 2015


XIII Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy 2015

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy w dniach 23-29 listopada organizuje XIII Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy. W trwających tydzień zmaganiach weźmie udział ponad 100 zawodników, głównie osób niepełnosprawnych, w przedziale wiekowym od 8 do 84 lat.

Międzynarodowy Integracyjny Turniej Szachowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony szachistów. Atrakcyjne nagrody i komfortowe warunki zakwaterowania są magnesem przyciągającym najlepszych szachistów z całej Polski. Pierwsze zgłoszenia docierały do nas już na początku roku, co spowodowało, że już w październiku wpisywaliśmy kolejnych chętnych na listę rezerwową.

Turniej jest otwarty, rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry to 90 minut na partię dla zawodnika oraz dodatkowo 30 sekund za każde wykonane posunięcie. Gra odbywa się na zegarach elektronicznych. Ponadto turniej wliczany jest do rankingu FIDE.

Przypominamy o obowiązku posiadania aktualnej książeczki zdrowia oraz ksera aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, grupy KiZ. Współorganizatorem turnieju jest Starostwo Powiatowe w Żywcu. Partnerem imprezy jest ZMGE Żywiec. Zawody zostały dofinansowane ze środków PFRON. Patronat Honorowy nad turniejem sprawuje Sekretarz Stanu Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda.


strzałka do góry