ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » III Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Pływaniu za nami!

III Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Pływaniu za nami!


III Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Pływaniu za nami!

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy, po raz kolejny było organizatorem III Ogólnopolskich Integracyjnych Rodzinnych Beskidzkich Zawodów w Pływaniu, które odbyły się 18 czerwca na pływalni COS w Szczyrku. Głównym celem zawodów była popularyzacja pływania w środowisku wiejskim, jako zdrowej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu, w której mogą wziąć udział całe rodziny. Rywalizacja przeprowadzona została w trzech  grupach wiekowych dla dzieci  ze szkół podstawowych, młodzieży i osób dorosłych w  stylu dowolnym i kraulem na grzbiecie  na dystansie 25 i 50 m. W zawodach udział wzięli  również uczestnicy programu z powszechnej nauki  pływania „ Umiem Pływać”, które od kilku lat realizuje Stowarzyszenie. Zawody przebiegły w  miłej i przyjaznej atmosferze.  Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe, a każdy zawodnik - dyplom, medal, pamiątkową koszulkę, napoje i gorący posiłek przygotowany przez Dworek Góralski z Łodygowic, w którym odbyła się również ceremonia wręczenia nagród, podczas której obecny był Wicewojewoda Śląski – Jan Chrząszcz, Wicestarosta Żywiecki – Stanisław Kucharczyk, Wójt Gminy Łodygowice – Andrzej Pitera, oraz Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Łodygowice – Eugeniusz Jachym, który jak zawsze w pięknym stylu wraz z Prezesem Stowarzyszenia Stanisławem Handerkiem zręcznie przeprowadził rozdanie nagród. Zawody dofinansowano ze środków MSiT, Gminy Łodygowice. Sponsorem  Głównym  zawodów była Sinevia Sp. zo.o., Sponsorem  Strategicznym – KSSE. SA., Partner – ZMGE Żywiec.

Dziękujemy wszystkim sponsorom finansowym i rzeczowym, bez których ta wspaniała, rodzinna impreza sportowa, by się nie odbyła.

Ogólnopolskie Integracyjne Rodzinne Beskidzkie Zawody w Pływaniu wpisują się w kalendarz imprez sportowych obchodów 20-lecia Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy, nad którymi  Honorowy Patronat - objął  Mateusz Morawiecki – Wicepremier, Minister Rozwoju, Piotr Gliński – Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Jan Szyszko – Minister Środowiska,  Witold Bańka – Minister Sportu i turystyki, Stanisław Szwed – Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Krzysztof Michałkiewicz – Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób niepełnosprawnych, Jarosław Wieczorek – Wojewoda Śląski.strzałka do góry