ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Tryumf Radomia

Tryumf Radomia


Tryumf Radomia

W dniach 2-4 września 2016 w Milówce rozegrano XVI Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. W Turnieju udział wzięło 60 zawodników z całego kraju.

Turniej rozegrany został w dwóch kategoriach: drużynowej i indywidualnej.

2 września ( piątek) był dniem przyjazdu i zakwaterowania uczestników w hotelu Tycjan, oraz odprawy technicznej kierowników ekip - rozlosowanie drużyn do grup w turnieju drużynowym. Do startu  zgłoszono 14 drużyn min. z Radomia, Skierniewic, Poznania, Warszawy, Katowic, Wrocławia, Bolesławca, Jeleniej Góry i Łodygowic.

3 września ( sobota) o godz. 9.00 organizator Turnieju Stanisław Handerek – Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy, wraz z wiceprezesem ds. organizacyjnych – Dawidem Tycem i Sędzią Głównym Jerzym Schreiberem, oficjalnie otworzyli Turniej i rozpoczęła się rywalizacja drużynowa.

W zmaganiach finałowych udział wzięła drużyna ze Startu Radom i Startu Skierniewice. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła drużyna z Radomia.

Wieczorem po zakończonych rozgrywkach grupowych odbyło się integracyjne spotkanie uczestników zawodów wraz z zaproszonymi gośćmi, gdzie serwowano regionalne dania z grilla.

4 września ( niedziela) o godz.9.00 rozpoczęła się rywalizacja indywidualna. I miejsce w kategorii Kobiety Open zajęła reprezentantka z Radomia –  Monika Borewicz. Najlepszą kobietą na wózku została po raz kolejny Genowefa Skiba, reprezentantka Startu Katowice. W grupie startowej VI-VIII miejsce I zajął zawodnik z Warszawy – Mariusz Olczak. W grupie IX-X najlepszym zawodnikiem został Damian Winnicki Start Skierniewice. Najlepszy zawodnik na wózku - Mariusz Czerwiński z Radomia. Po wyłonieniu zwycięzców nastąpiła ceremonia wręczania pucharów i rozdania nagród pieniężnych dla 10 drużyn, oraz trofeów i nagród rzeczowych dla zawodników indywidualnych. Wzięli w niej udział: Poseł na Sejm RP – Kazimierz Matuszny, Wiceminister Sportu – Jan Widera, I Wicewojewoda Śląski – Jan Chrząszcz, Wiceprezes PFRON – Tomasz Maruszewski,  Marcin Zyzak – Prezes Eco-Team Service Sp. z o.o., oraz przedstawiciele biur senatorskich i poselskich. Maks Pyrga z biura Pana Posła Sekretarza Stanu w MRPiPS Stanisława Szweda, Paweł Korzondkowski z biura Pana Senatora RP Andrzeja Kamińskiego, Aleksander Sabiński reprezentujący Pana Senatora RP Tadeusza Kopeć, Jan Zacharejko z biura Pana Posła na Sejm RP Stanisława Pięty, którzy w ich imieniu wręczyli najlepszym zawodnikom okazałe puchary. Ze względu na liczne obowiązki służbowe nieobecny był Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Krzysztof Michałkiewicz. W jego imieniu list gratulacyjny do Prezesa Stowarzyszenia Stanisława Handerka - Organizatora Turnieju oraz uczestników Turnieju  odczytał Wiceprezes PFRON – Tomasz Maruszewski. Na zakończenie wiceprezes ds. sportowo – rehabilitacyjnych Bogusław Wyleciał podziękował serdecznie wszystkim zawodnikom za liczny udział i sportowa rywalizację oraz osobom zaangażowanym w organizację turnieju w szczególności wolontariuszom.
Zapraszamy na kolejny Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych.

Turniej dofinansowany ze środków MSiT, PFRON. Partner  turnieju był – ZMGE Żywiec.strzałka do góry