ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » "Eurobeskidy" na basenie w Szczyrku!

"Eurobeskidy" na basenie w Szczyrku!Osoby regularnie uczęszczające na basen łatwiej osiągają wyznaczone cele, są samodzielne, silniejsze i mniej chorują. Pływanie nie tylko pozwala wzmocnić wszystkie grupy mięśni i utrzymać prawidłową postawę, ale wyrabia w młodym człowieku takie cechy jak systematyczność, odpowiedzialność, odwagę oraz zdyscyplinowanie. Stowarzyszenie Integracyjne „Eurobeskidy” z wielkim zaangażowaniem prowadzi i koordynuje sekcję pływacką, która cieszy się w naszym środowisku bardzo dużym zainteresowaniem…

 

„Cyklicznie organizujemy wyjazdy na basen z dziećmi w ramach projektu  -Umiem pływać- który jest dofinansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów klas podstawowych (I,II,III) przez Ministerstwo Sportu i Turystyki” – mówi opiekun grupy Lena Salamon.

Dzieci odbierane są z wyznaczonego miejsca przez dwie opiekunki i dowożone busem do miejsca docelowego. W przypadkach losowych, kiedy dziecko w danym dniu nie może uczestniczyć w zajęciach staramy się, aby je odrobiło w jak najszybszym czasie. Cykliczność treningu jest tutaj bardzo ważna.

Prowadzimy zajęcia pozalekcyjne, które odbywają się od poniedziałku do piątku. Jeździmy z dziećmi z gmin Łodygowice oraz Wilkowice. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów na pływalni Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Na basenie każda grupa ma swojego instruktora, który uczy od podstaw pływania oraz doskonali nabyte już umiejętności.

Pływanie to dyscyplina sportowa oraz forma aktywności fizycznej, która rozwija mięśnie całego ciała, korzystnie wpływa na kręgosłup, kształtuje mięśnie klatki piersiowej oraz redukuje napięcie mięśniowe. Pływanie mobilizuje do wysiłku całość aparatu ruchowego człowieka, przy czym ryzyko kontuzji jest minimalne, ponieważ opór wody spowalnia wykonywane ruchy.

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy  organizuje zawody letnie oraz zimowe, w których  wszyscy mogą wziąć udział i pokazać to czego się nauczyły na pływalni. Każde dziecko jest nagradzane medalem oraz dyplomem.


strzałka do góry