ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Święty Florianie wspomagaj druhów z OSP Łodygowice...

Święty Florianie wspomagaj druhów z OSP Łodygowice...


Święty Florianie wspomagaj druhów z OSP Łodygowice...

W niedzielę, 16.10. Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy - Stanisław Handerek uczestniczył w uroczystych obchodach 120-lecia OSP Łodygowice.

 

Jubileuszowa uroczystość zgromadziła liczną rzeszę gości. Obecni byli m.in. starosta żywiecki Andrzej Kalata i w-ce starosta Stanisław Kucharczyk, wójt gminy Andrzej Pitera - druhowie władz wojewódzkich Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, komendant powiatowy PSP w Żywcu mł. bryg. Andrzej Graca ze  swoim zastępcą, radni gminy Łodygowice, strażacy emeryci, ochotnicy z terenu gminy i całego Podbeskidzia oraz strażacy JRG.


Część oficjalna odbyła się przed zamkiem w Łodygowicach. Gościom zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łodygowic. W pierwszych słowach do uczestników uroczystości zwrócił się wójt gminy Łodygowice Andrzej Pitera:

  " Kochani Strażacy, Dostojni Goście, Szanowni Państwo! Jubileusz 120-lecia istnienia straży pożarnej w Łodygowicach jest doskonałą okazją, by wyrazić ogromną wdzięczność dla Was – za poświęcenie, służbę, oddanie i niezawodność. Pragnę podziękować Wam za to, że zawsze jesteście gotowi nieść pomoc bliźnim, niejednokrotnie narażając własne zdrowie i życie dla ich ratowania. Dzisiejszy dzień to również okazja do złożenia Wam najserdeczniejszych życzeń wszelkiej pomyślności i satysfakcji ze służby. Niech wdzięczność społeczeństwa zawsze Wam towarzyszy, a służba będzie nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Jak głosi towarzysząca Wam sentencja – „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”!”

 

Po wystąpieniu Wójta spisaną historię straży pożarnej w Łodygowicach odczytał Prezes Straży Pożarnej druh Tomasz Góra. Następnie Ks. prałat Józef Zajda poświęcił nowy sztandar ufundowany przez mieszkańców Łodygowic. Po oficjalnych przemówieniach goście ruszyli z gratulacjami do strażaków.

 

Całe nasze środowisko rzetelnie reprezentował Prezes Stowarzyszenia – Pan Stanisław Handerek, który wręczył druhom z miejscowego OSP okolicznościowe tablo.


strzałka do góry