ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » 25 lat Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych

25 lat Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych


25 lat Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych

5 listopada br. Prezes Stanisław Handerek uczestniczył w jubileuszu 25 - lecia Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, która odbyła się w Teatrze Polskim w  Bielsku-Białej.

Centralnym punktem uroczystości było poświęcenie sztandaru oraz otwarcie nowej izby, w krórej uczestniczyli licznie zgromadzeni przedstawiciele władz rządowych, parlamentarnych i samorzadowych z Wiceministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisławem Szwedem. Poniżej przedstawiamy relację z tej uroczystości, jaka została opublikowana na stronie internetowej diecezji bielsko-żywieckiej...

O tym jak ważne są motywacja i wewnętrzne usposobienie w powołaniu pielęgniarki, służącej zawsze niedomagającemu – przypomniał bp Roman Pindel, który 5 listopada poświęcił nową siedzibę Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bielsku-Białej. W czasie Eucharystii w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem pielęgniarek i położnych, przedstawiciela rządu, reprezentantów parlamentu i samorządu, po raz pierwszy zaprezentowano wykonany nowy sztandar Izby.

Uroczystości zbiegły się z jubileuszem 25-lecia samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych. Obecnie siostry będą mogły potwierdzać kwalifikacje oraz kształcić się w nowej swej siedzibie w Bielsku-Białej, przy Warszawskiej 28.

Małgorzata Szwed, przewodnicząca Beskidzkiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych zapewniła, że w lokalu istnieją znakomite warunki do rozwoju zawodowego. Wyraziła także nadzieję, że pielęgniarek na Podbeskidziu będzie przybywać, gdyż zapotrzebowanie jest ogromne.

Podczas liturgii w bielskim kościele NSPJ bp Pindel przypomniał, że służba pielęgniarek polega zawsze na służeniu człowiekowi choremu, niedomagającemu, który w tym sensie jest biedakiem, skazanym na pomoc.

„Trzeba wiele serca, wiele cierpliwości nie tylko umiejętności i czasu. W tej pracy ważna jest też motywacja, bo zewnętrzne okoliczności jej nie ułatwiają” – zaznaczył ordynariusz bielsko-żywiecki. Zachęcił też do dziękowania Bogu za wszystkie pielęgniarki i położne z beskidzkiej izby oraz za ich powołanie i zaangażowanie w pracę dla życia.

Biskup poświęcił sztandar beskidzkiej izby, wyhaftowany przez s. Marię Goretti OCPA, klaryskę od Wieczystej Adoracji w klasztorze w Kętach. Pielęgniarki i położne złożyły także akt zawierzenia się miłosierdziu Bożemu.

W Beskidzkiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych zarejestrowanych jest 5,3 tys. pielęgniarek i położnych. Czynnych w zawodzie pozostaje 4,1 tys. Część przeszła na emeryturę lub zrezygnowała z wykonywania zawodu.

 

 


strzałka do góry