ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Stowarzyszenie pod kontrolą

Stowarzyszenie pod kontrolą


Stowarzyszenie pod kontrolą

Dzisiaj mieliśmy wizytę monitorującą z PFRON Oddział Śląski w ramach realizacji programu "Aktywna rehabilitacja sposobem na poprawę jakości życia". Wizytę przeprowadziły Panie Gabryjela Knapik i Elżbietą Krasoń.

Kontroli poddany został realizowany przez Stowarzyszenie projekt pt: „ Aktywna rehabilitacja sposobem na poprawę jakości życia  osób niepełnosprawnych”.

Program realizowany jest od początku 2016r. i skierowany jest do osób niepełnosprawnych  z orzeczonym stopniem niepełnosprawności umiarkowanym i znacznym narządu ruchu, oraz z niepełnosprawnością narządu wzroku oraz słuchu.

Zakładany cel: zajęcia, mające na celu korzyści zdrowotne i jednocześnie umożliwienie uczestnictwo w zajęciach osobom o zróżnicowanym poziomie sprawności. Uzyskamy to poprzez adaptację ćwiczeń i wykorzystanie specjalistycznego sprzętu..

W ramach programu możliwe będzie korzystanie z:

  • Kinezyterapii indywidualnej - w skład, której wchodzi praca z terapeutą, ćwiczenia w Uniwersalnym Gabinecie Usprawniania Leczniczego (ćwiczenia w odciążeniu, z obciążeniem).
  • Kinezyterapii grupowej – zajęcia w grupach na sali gimnastycznej takie jak Pilates, ćwiczenia na matach z przyrządami, ćwiczenia wzmacniające oraz poprawiające zakres ruchomości, fitness, Nordic Walking (zajęcia w  terenie dostosowane do danego stopnia niepełnosprawności).
  • Fizykoterapii – w skład, której wchodzą zabiegi z elektroterapii, magnetoterapii, terapii ultradźwiękami, laseroterapii, światłoterapii - lampa Sollux, terapii Avaco, krioterapii miejscowej – nadmuch ciekłym azotem.
  • Masaż suchy (leczniczy, klasyczny) mający na celu zwiększenie funkcjonalności części ciała objętych dysfunkcją, łagodzenie dolegliwości bólowych, masaż Aquavibron (masaż wibracyjny) oraz masaż pneumatyczny BOA wykorzystywany w terapii leczenia obrzęków.
  • Zajęcia na basenie mające na celu koordynowanie sprawności ruchowej uczestników. Zajęcia odbywają się na pływalni "Aqua" w Bielsku-Białej.

Zabiegi wykonywane będą przez specjalistów fizjoterapii, którzy w pełni poświęcają się swojej pracy i służą profesjonalną obsługą pacjentów. Mamy nadzieje, że ich zaangażowanie w pracę przedłoży się na poprawę zdrowia i samopoczucia u beneficjentów.


strzałka do góry