ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » AKTYWNA REHABILITACJA - PODSUMOWANIE 2016R.

AKTYWNA REHABILITACJA - PODSUMOWANIE 2016R.


AKTYWNA REHABILITACJA - PODSUMOWANIE 2016R.

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy zakończyło dnia 31.03.2017 I etap programu „Aktywna rehabilitacja sposobem na poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych” . Projekt ten jest dofinansowany ze środków PFRON gdzie oprócz wykonywania szerokiej gamy zabiegów rehabilitacyjnych wykonywanych przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę;  mogliśmy nabyć innowacyjny sprzęt do fizykoterapii :

- Mechaniczny drenaż limfatyczny LYMPHATRON DL 1200H z 12 komorowymi mankietami, pozwalający jeszcze dokładniej i precyzyjnie dostosować charakterystykę zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta.

-Aparat FROOZER 30l do przeprowadzania zabiegów z krioterapii ciekłym azotem, gdzie temperatura wynosi -140C

Uczestnicy  projektu to 106 osób dorosłych. Pacjenci zostali poddani szczegółowym badaniu poprzez które udało się stworzyć indywidualny plan działania dla każdego z osobna. Każdy pacjent miał możliwość skorzystania z bardzo szerokiej oferty zabiegów rehabilitacyjnych, gdzie oprócz masażu, kinezyterapii indywidualnej oraz fizykoterapii, osoby rehabilitowane brały udział w zajęciach grupowej aktywności ruchowej, w których  fizjoterapeuta doskonalił możliwości ruchowo-motoryczne beneficjentów.

Łącznie w ramach projektu udzieliliśmy 6 800 godzin wsparcia w tym:

-kinezyterapia indywidualna

-kinezyterapia ogólnousprawniająca

-fizykoterapia

-masaż

-zajęcia na basenie

-wsparcie lekarza internisty

-wsparcie lekarza rehabilitacji medycznej

 

Od dnia 01.04.2017 ruszamy z drugą częścią projektu, mamy nadzieję, że efekty rehabilitacji będą również tak budujące, jak to miało miejsce w I etapie projektu.

 

Dofinansowano ze środków :


strzałka do góry