ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Cięzarów

Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Cięzarów


Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Cięzarów

 W dniach 23-25  czerwca 2017r. w Drzonkowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów. Organizatorem zawodów było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne ”Start” w Zielonej Górze a sportowa rywalizacja miała miejsce w Ośrodku Pięcioboju Nowoczesnego. Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy w Łodygowicach reprezentowało 8 zawodników w tym jedna zawodniczka; pod opieką trenerów Wiesława Grabskiego i  Stanisława Mirochy.

Nasi zawodnicy z Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych przywieźli  aż pięć medali Mistrzostw Polski w tym trzy złote i dwa srebrne; dwa miejsca tuż za podium i jedno siódme miejsce co daje Nam wiele satysfakcji z udziału w Mistrzostwach Polski 2017.

Wyniki zawodników Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy :

W rywalizacji Kobiet Magdalena Konior występująca w kategorii wagowej do 67 kg zdobyła medal srebrny wynikiem 88 kg. Debiutujący w Mistrzostwach Polski zawodnik kategorii wagowej do 54 kg Krzysztof Kutek  z  wynikiem 42 kg zdobył miejsce IV. Broniący tytułu Mistrza Polski w kategorii wagowej do 54 kg Marcin Biegun  wyciskając  95 kg zdobył medal złoty! To już kolejny tytuł mistrzowski tego młodego zawodnika, liczymy że jego praca zostanie wkrótce doceniona i Nasz zawodnik będzie mógł zasilić grono wybitnej Polskiej Kadry Narodowej. W kategorii wagowej do 88 kg Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy reprezentowało dwóch zawodników Sławomir Jędrzejko i Wawrzyniec Latus. Wracający do zdrowia, po chorobie Sławomir Jędrzejko uzyskując wynik o 20 kg słabszy od swojego życiowego rezultatu zajął VII miejsce z  wynikiem 115 kg. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski w kategorii open grupy II i złotym medalistą w kategorii wagowej do 88 kg został Wawrzyniec Latus wyciskając ciężar sztangi 190 kg. Jest to jeden z najlepszych zawodników na świecie. Wielkie brawa dla zawodnika Naszego Stowarzyszenia  Dariusza w Wandzel, który wystartował pomimo kontuzji barku i zdobył srebrny medal wyciskając ciężar 156 kg.  Wielkie brawa dla twardziela z gór.  Nasz młody zawodnik Jarosław Talik  zajął IV miejsce wyciskając ciężar 125 kg z niecierpliwością czekamy na rozwój tego zawodnika w którym drzemie potencjał na wybitnego zawodnika. Udany debiut w Mistrzostwach Polski zanotował Dawid Lange występujący w kategorii wagowej +107 kg. Wynikiem 171 kg zdobył medal złoty!!!

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów dzięki ich wspólnej pracy i zaangażowaniu możemy poszczycić się udanym występem na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.strzałka do góry