ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Zapraszamy na Obchody Święta Niepodległości

Zapraszamy na Obchody Święta Niepodległości


Zapraszamy na Obchody Święta Niepodległości

W dniu 09 listopada 2017r. Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy organizuje Obchody Święta Niepodległości "Wolna Polska – Niepodległa". Głównym celem jest uczczenie pamięci bohaterów walczących o wolność. Podczas pierwszej części nastąpi uroczyste złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy pod pomnikiem znajdującym się na głównym placu obok GOK-u. Obchody rozpocznie przemarsz z zespołu zamkowo parkowego w Łodygowicach na Plac Wolności. Wygłoszona zostanie przemowa w której zostanie naznaczona historia Narodu Polskiego w walce o wolność. Złożymy hołd poległym, odśpiewamy hymn narodowy, odczytamy apel pamięci, w przerywnikach będą salutowały bębny na zakończenie zostanie oddana salwa honorowa. W drugiej części odbywającej się na sali w budynku GOK odbędzie się część artystyczna. Udział w części drugiej tylko za okazaniem zaproszenia. 


Program uroczystości: 
I część 
14:00 wystawienie posterunku honorowego przy pomniku ,, Obrońcom Ojczyzny Polacy”
14: 10 przemarsz służb mundurowych z pocztami sztandarowymi oraz przybyłych gości z zespołu zamkowo- parkowego w Łodygowicach na Plac Wolności. 
14:30-15:30 rozpoczęcie uroczystości, złożenie kwiatów pod pomnikiem ,, Obrońcom Ojczyzny Polacy”, odczytanie Apelu Poległych.


II część artystyczna- Biletowana
Spektakl „BOGU I OJCZYŹNIE”
WIELCY POLACY W SŁUŻBIE BOGU I OJCZYŹNIE przygotowany przez artystów Teatru Polskiego w Bielsku- Białej oraz znakomitych muzyków bielskiej sceny muzycznej,


Występują: 
Marta Gzowska- Sawicka- Śpiew
Rafał Sawicki- Słowo
Krzysztof  Maciejowski – Skrzypce
Eugeniusz  Kubat- Kontrabas
Wojciech Golec- Akordeon
Scenariusz- Rafał Sawicki
Muzyka i opracowanie muzyczne – Krzysztof Maciejowski

Patronat Honorowy:

Patronat Honorowy

Partnerzy:

Gęsina na Św. Marcina
Winnica Srebna Góra
AMW Hotele

strzałka do góry