ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » IV Ogólnopolskie Integracyjne Beskidzkie Zimowe Zawody w Pływaniu za nami

IV Ogólnopolskie Integracyjne Beskidzkie Zimowe Zawody w Pływaniu za nami


IV Ogólnopolskie Integracyjne Beskidzkie Zimowe Zawody w Pływaniu za nami

Za nami IV Ogólnopolskie Integracyjne Beskidzkie Zimowe Zawody w Pływaniu, które rozegrano w dniu 9 grudnia na pływalni Centralnego Ośrodka Sportu  w Szczyrku. W zawodach udział wzięło 135 uczestników podzielonych na kategorie wiekowe. Dzieci ze szkół podstawowych z klas 0-1,II-III,IV-VI, młodzież i osoby dorosłe. Głównym celem zawodów była popularyzacja pływania w środowisku wiejskim jako zdrowej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu w której mogą wziąć udział całe rodziny. Rywalizacja przeprowadzona została w dwóch stylach – styl dowolny i kraul na grzbiecie na dystansie 25 i 50m.

W tym dniu nie było przegranych. Każdy zawodnik otrzymał medal, dyplom i pamiątkową koszulkę, a zwycięzcy poszczególnych kategorii nagrody rzeczowe. Na zawody przybył również święty Mikołaj, który rozdał wszystkim uczestnikom świąteczne paczki. Nagrody dla zwycięzców wręczyli: Dyrektor PGE Energia Odnawialna S.A Oddział Porąbka Żar – Jakub Kliś, Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy – Stanisław Handerek, oraz Wice prezesi - dr. Bogusław Wyleciał i Dawid Tyc. Nie zawiedli kibice, którzy w sportowy sposób dopingowali swoich faworytów.

Pragniemy serdecznie podziękować za wsparcie finansowe sponsorowi głównemu grupie AMW SINEVIA oraz sponsorom za pomoc rzeczową; BESKID ŻYWIEC Sp. z o.o., Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek z Buczkowic, Dworek Góralski z Łodygowic, Firmie SPOMET z Bielska – Białej, Cukiernia – Piekarnia CAPRI z Rybarzowic, Cukiernia KORAL z Rybarzowic, Piekarnia Emilia Kristof Boguszowice. Dziękujemy również za pomoc w organizacji zawodów sędziom, obsłudze technicznej, wolontariuszom oraz pracownikom Centralnego Ośrodka Sportowego w Szczyrku.

Zawody dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

Partner; Związek Międzygminny ds. Ekologiistrzałka do góry