ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Mistrzostwa Weteranów w Las Vegas

Mistrzostwa Weteranów w Las Vegas


Mistrzostwa Weteranów w Las Vegas

W dniach 18-24 czerwiec w Las Vegas USA odbyły się XIX Mistrzostwa Świata Weteranów w Tenisie Stołowym. W zawodach wziął udział Jerzy Schreiber, który na co dzień trenuje w SI Eurobeskidy tenisistów.

Na mistrzostwa przybyło ponad pięć tysięcy zawodników i zawodniczek z całego świata. Wśród uczestników najliczniejsze okazały się reprezentacje Chin, Japonii oraz USA, w skład których wchodziło po 350 zawodników. Z Polski przyjechało ponad 40 osób w różnym wieku. W turnieju wystartować mogły osoby w wieku od 40 do 100 lat.

Zawody okazały się niezwykle wymagające. Wśród uczestników mistrzostw nie zabrakło byłych mistrzów świata i europy jak chociażby Szwed Joergen Person czy Niemiec Joerg Roskopf. Turniej rozegrano w olbrzymiej hali, która bez problemu pomieściła 250 stołów tenisowych.

W kat. 45+ brązowy medal w grze podwójnej wywalczyły Polki- Dorota Borkowska w duecie z Joanną Kubler-Kiełb. Natomiast trener Jerzy Schreiber w grze podwójnej wraz z Marianem Finkowskim z Lublina zajął 17 miejsce.

Dokładne wyniki poszczególnych rozgrywek mogą Państwo zobaczyć na www.ttm.co.at/results/wvc2018/strzałka do góry