ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Uczestnicy programu 50+ na zajęciach pływackich

Uczestnicy programu 50+ na zajęciach pływackich


Uczestnicy programu 50+ na zajęciach pływackich

Lato to idealny czas na to, aby zadbać o formę i kondycje. Dlatego w okresie wakacyjnym Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy realizuje programy „Aktywna rehabilitacja sposobem na poprawę życia osób niepełnosprawnych” dofinansowany ze środków PFRON, wspierany przez AMW Hotele Sp. z o.o. oraz „Aktywność fizyczna mieszkańców z terenów wiejskich” dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, wspierany przez PGE Energia Odnawialna Sp. z o.o. .

W ramach tych właśnie projektów co tydzień organizowane są wyjazdy na basen, dzięki którym beneficjenci mogą zadbać o swoje dobre samopoczucie i zdrowie. Pływanie to doskonała dyscyplina sportu zarówno dla osób młodszych, jak również seniorów, chorych, niepełnosprawnych oraz tych, którzy pragną schudnąć. Ruch w wodzie poprawia krążenie, zmniejsza obrzęki, wzmacnia mięśnie oraz modeluje sylwetkę.

Pod okiem instruktora mężczyźni oraz kobiety z Podbeskidzia mają szansę rozwijać swoje umiejętności pływackie, a także wykonywać ćwiczenia gimnastyczne w wodzie tzn. Aqua Areobic. Ta druga aktywność najbardziej przypadła do gustu osobom po 50 roku życia, zwłaszcza paniom.

Stowarzyszenie od początku swojego istnienia prowadzi sekcje sportowe takie jak szachy, tenis stołowy, ciężary, a od tego roku również sekcje pływania dla osób niepełnosprawnych. Jeśli jesteś osobą z orzeczonym stopniem niepełnoprawności i lubisz pływać zostań członkiem nowej sekcji. Informacje dostępne w siedzibie stowarzyszenia bądź pod numerem telefonu (33) 862 31 98 .strzałka do góry