ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Spotkanie konsultacyjne w Łodygowicach

Spotkanie konsultacyjne w Łodygowicach


Spotkanie konsultacyjne w Łodygowicach

24 lipca około godziny 12 rozpoczęło się spotkanie konsultacyjne dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin na Śląsku. Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łodygowicach. Poprzedzał je briefing prasowy w zamkowej sali kominkowej.  Na wydarzenie przybyli dziennikarze oraz reporterzy telewizyjni i radiowi z regionu.

Głównym prowadzącym spotkanie był sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Programy oraz działania służące wsparciu osób niepełnosprawnych  przedstawiali również wiceprezes PFRON Warszawa Tomasz Maruszewski, dyrektor oddziału śląskiego Jan Wroński, wicedyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju pani Dominika Tadla,  pierwszy wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz dyrektor NFZ Jerzy Szafranowicz.

Podczas spotkania szczegółowo omawiano Program Dostępność +, Solidarnościowy Fundusz Wsparcia, rehabilitację osób o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz zmiany w systemie orzekania o niepełnosprawności.

W wydarzeniu brali udział przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych w tym Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy oraz przedstawiciele władz samorządowych. Spotkaniu towarzyszyła rozmowa, w której każdy mógł zadać pytanie oraz przedstawić swoje sugestie, propozycje na temat programów i lokalnych działań wsparcia niepełnosprawnych i ich rodzin.

Cieszymy się, że podczas spotkania konsultacyjnego nasza praca została doceniona przez ministra Stanisława Szweda, który wręczył prezesowi Handerkowi obraz anioła, podkreślając przy tym jak wiele robimy dla osób niepełnosprawnych.

Spotkanie zakończył minister Stanisław Szwed, który podziękował za rozmowę, uwagi i propozycje. Podkreślił, że kontakt ze środowiskiem osób niepełnosprawnych jest niezwykle ważny w budowaniu systemu wsparcia tej grupy.

 strzałka do góry