ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Memoriał im. Franciszka Matusznego

Memoriał im. Franciszka Matusznego


Memoriał im. Franciszka Matusznego

W sobotę 4 sierpnia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wilkowicach odbył się turniej Grand Prix poświęcony pamięci Franciszka Matusznego. Sędzią głównym został Jacek Matlak mistrz FIDE oraz trener sekcji szachowej naszego stowarzyszenia.

Zanim uczestnicy turnieju stanęli do walki w królewskiej grze prezes Stanisław Handerek powiedział kilka słów o zmarłym zawodniku Franciszku Matusznym. Następnie nagrodził zwycięzców poprzedniego memoriału ku jego pamięci. A byli nimi Paweł Kania, który zajął I miejsce, Andrzej Rygiel na II miejscu oraz Katarzyna Brzostowska zajmująca ostatnie miejsce na podium.

Na turniej przybyło 30 szachistów z województwa śląskiego i małopolskiego w różnym wieku, również osoby niepełnosprawne. Nie zabrakło oczywiście długoletnich zawodników naszej sekcji. Turniej oparty był na zasadach systemu szwajcarskiego, w którym program komputerowy dobierał zawodników o podobnej ilości punktów. Tak więc młodsi mogli zmierzyć się z bardziej doświadczonymi, starszymi zawodnikami, którzy rozegrali już dziesiątki partii szachowych.

Turniej posłużył nie tylko udoskonalaniu czy sprawdzeniu swoich umiejętności na szachownicy, ale również integracji osób niepełnosprawnych. Jak się okazało niepełnosprawność nie stanowiła bariery w poznawaniu nowych osób oraz rozwijaniu swojej pasji jaką jest sport.

WYNIKI:
I miejsce- Franciszek Jankowski- 6pkt.
II miejsce- Grzegorz Leśniak- 5,5 pkt.
III miejsce- Michał Jaromin- 5 pkt.strzałka do góry