ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Nasz były zawodnik Mistrzem Europy

Nasz były zawodnik Mistrzem Europy


Nasz były zawodnik Mistrzem Europy

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Paralekkoatletyce w Berlinie były niezwykle szczęśliwe dla biało-czerwonych.

Wśród złotych medalistów w pchnięciu kulą znalazł się Janusz Rokicki z wynikiem 13,90m. Jednak to nie pierwszy sukces polskiego sportowca. Rokicki już trzykrotnie uzyskał tytuł wicemistrza na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atenach (2004r.), Londynie (2012r.) oraz w Rio de Janeiro (2016r.). Rokicki ćwiczył również pływanie oraz rzut dyskiem, w których odnosił sukcesy.

Jedną z pierwszych sekcji założonych w naszym stowarzyszeniu była sekcja lekkoatletyczna. Pewnie nie wszyscy wiedzą, ale to właśnie u nas swoją karierę sportową rozpoczynał mistrz Europy. Rokicki trenował różne dyscypliny sportowe w szczególności pchnięcie kulą.

22 sierpnia podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim prezes Handerek spotkał byłego zawodnika. Pogratulował mu wtedy dobrego wyniku oraz życzył dalszych sukcesów. Jak się później okazało życzenia stały się rzeczywistością. I tak zaledwie 4 dni po zawodach w Chorzowie polski niepełnosprawny lekkoatleta wywalczył sobie tytuł mistrza w pchnięciu kulą (F57) mężczyzn.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek dobrej passy mistrza. Oby treningi, wytrwałość i ciężka praca przynosiły oczekiwane rezultaty.strzałka do góry