ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » VIII Ogólnopolskie Integracyjne Halowe Zawody Sportowe

VIII Ogólnopolskie Integracyjne Halowe Zawody Sportowe


VIII Ogólnopolskie Integracyjne Halowe Zawody Sportowe

W piękną, słoneczną sobotę 6 października 2018 r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr.1 w Łodygowicach rozegrano „VIII Ogólnopolskie Integracyjne Halowe Zawody Sportowe”. W zawodach udział wzięły dzieci i młodzież z klas IV-VIII. Patronat Honorowy nad zawodami objął Starosta Żywiecki – Andrzej Kalata i Wójt Gminy Łodygowice – Andrzej Pitera. Głównym celem zawodów jak sama nazwa wskazuje była integracja, popularyzacja sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, oraz nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni. Otwierając zawody Wicestarosta Żywiecki Stanisław Kucharczyk, w szczególny sposób podkreślił jak ważną rolę w życiu odgrywa sport i aktywność fizyczna.

Uczestnicy zawodów startowali w pięciu dyscyplinach: tor przeszkód, kręgle – 3 rzuty, rzut piłeczką palantową do celu, rzut piłką lekarską, oraz piłce nożnej (strzał do bramki).

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała profesjonalna ekipa sędziowska i dlatego przebiegły one wyjątkowo szybko. Dzieci i młodzież wzięły więc udział jeszcze w grach zespołowych. W tym dniu nie było przegranych. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową koszulkę, dyplom, medal, i gorący posiłek, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji za zajęcie pierwszych trzech miejsc nagrody rzeczowe.

W rozdaniu nagród udział wzięli: - Starosta Żywiecki – Andrzej Kalata pod którego Patronatem Honorowym odbyły się zawody, Wicestarosta Żywiecki – Stanisław Kucharczyk, Organizator zawodów - Prezes Stowarzyszenia – Stanisław Handerek i Wiceprezes– Dawid Tyc.

Główny cel zawodów został osiągnięty. Uczestnicy na sportowo spędzili wolną sobotę utwierdzając się w przekonaniu, że aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach komputeryzacji jest niezwykle ważna i ma znaczący wpływ na rozwój młodego organizmu. Wielu z nich zawarło nowe znajomości i przyjaźnie, więc integracyjny charakter imprezy pozostanie wśród nich na dłużej. Dziękujemy uczestnikom zwodów za miłą i sportową rywalizację. Obsłudze sędziowskiej i technicznej, sponsorom – Wojciech Barabasz – Radny Gminy Łodygowice, Janusz Sobkowski – Apteka Parkowa, Józef Hańderek – Roboty Ziemne, Piekarnia GÓRA.

Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i Gminy Łodygowicestrzałka do góry