ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych Drzonków 2018r.

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych Drzonków 2018r.


Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych Drzonków 2018r.

W dniach od 09-11.11.2018r odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Drzonkowie. Nasze Stowarzyszenie reprezentowali: w kategorii 10 kobiet Wioletta Kimla (mc 5) i Magdalena Wieczorek (mc 8), w kategorii 7 Adrian Kochoń (mc 5) oraz w kategorii 6 Tomasz Mojżysz (mc 5).

„O włos od medalu” można powiedzieć, bo aż trzech z pośród czterech reprezentantów Eurobeskidów  miało szansę na przywiezienie medalu, niestety zabrakło trochę szczęścia. Najbliżej była Wioletta Kimla,  która miała aż 5 piłek medalowych!!! ulegając minimalnie Joannie Rybie. Tomasz Mojżesz dzielnie walczył w kat 6 ulegając jak się potem okazało tylko Mistrzowi Polski w tej kategorii (1-3) w setach Rafałowi Kraftowi. Udany sezon miał również Adrian Kochoń,  który swoje 5 mc może uznać za  sukces, gdyż jest to jego najwyższe miejsce na tej rangi imprezie w całej swojej karierze. Należy też wspomnieć o  8 mc Magdaleny Wieczorek, która zawsze plasuje się w czołówce MP,  mimo iż trudno jest łączyć obowiązki domowe (matka 2 dzieci)  z przygotowaniami do trudnego sezonu.

O wysokim poziomie z którym musieli zmierzyć się nasi zawodnicy  tejże dyscypliny oraz o jakości grających zawodników świadczy fakt,  że reprezentanci naszego kraju w Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Celie i Laśko w październiku br zdobyli aż 7 medal, i co pozwoliło na osiągnięcie 3 mc drużynowo na świecie i 1 mc w Europie.

Reasumując, trzeba przyznać ze osiągnięcia naszych zawodników są bardzo dobre i napawają optymizmem przed zbliżającymi się Drużynowymi Mistrzostwami Polski w Wiśle.strzałka do góry