ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Ekstremalny Półmaraton Górski zakończony!

Ekstremalny Półmaraton Górski zakończony!


Ekstremalny Półmaraton Górski zakończony!

W piątek 24 maja już po raz trzeci wystartowały Mistrzostwa Polski w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim o Puchar Komendanta Głównego Policji. Bieg został przeprowadzony na dystansie 21,097 km i przebiegał szlakami górskimi z Doliny Zimnika poprzez Kościelec, Malinową Skałę z najwyższym punktem na szczycie góry Skrzyczne.

Tegoroczna impreza posłużyła nie tylko jako sposób promocji zdrowia i aktywnego wypoczynku, ale także była szczególną formą uczczenia 100. rocznicy utworzenia Policji. W biegu wzięli udział zarówno przedstawiciele służb mundurowych jak i osoby cywilne. 

Choć pogoda nie była idealna w półmaratonie wystartowało największe jak dotąd grono 200 zawodników. Bieg wystartował o godzinie 10:00. Za linią mety na uczestników czekał ciepły posiłek oraz miejsce, gdzie mogli zregenerować siły.

Podczas dekoracji najlepszych zawodników obecni byli Stanisław Szwed - Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Jan Widera - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu  i Turystyki, Andrzej Kalata - starosta żywiecki, Janusz Michałek - prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz przedstawiciele NSZZ Policjantów, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej.

Organizatorem imprezy byli Policja oraz Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. Współorganizatorami zostali Powiat Żywiecki, Lasy Państwowe oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów. Mistrzostwa zostały dofinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.



strzałka do góry