ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Rodzinnie na sportowo czyli XII Spartakiada Rodzinna

Rodzinnie na sportowo czyli XII Spartakiada Rodzinna


Rodzinnie na sportowo czyli XII Spartakiada Rodzinna

Od rana do wieczora 1 czerwca przy Dworku Góralskim w Łodygowicach królował sport i dobra zabawa. Po zakończeniu Spartakiady Osób Niepełnosprawnych Stanisław Szwed - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uroczyście rozpoczął XII Ogólnopolską Spartakiadę Rodzinną od Juniora do Seniora, której głównym celem było propagowanie sportu, szczególnie uprawiania konkurencji lekkoatletycznych przez całe rodziny. Stowarzyszenie zaprosiło mieszkańców Podbeskidzia do wspólnej sportowej rywalizacji , zabawy i rozrywki. Uczniowie od najmłodszych klas startowali w biegach, skokach, w rzucie piłeczką palantową i w kręglach. Najmłodsi mogli wyszaleć się na dmuchańcach i brać udział w konkursie plastycznym. Wielką radość sprawiło dzieciom malowanie twarzy. Dorośli startowali w dodatkowych dyscyplinach – rzut piłką lekarską, pchnięcie kulą, rzut oszczepem. Uczestnicy otrzymali gorące i zimne napoje, dwudaniowy obiad i deser. Zwycięzcy poszczególnych kategorii dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Wszystkie konkurencje rozegrano przy pięknej, słonecznej pogodzie i rodzinnej atmosferze.

Podczas rozdania nagród swoją obecnością zaszczycili nas Stanisław Szwed - Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z żoną Małgorzatą, Stanisław Kucharczyk - wice starosta żywiecki z żoną Katarzyną, Jakub Kliś - dyrektor PGE Energia Odnawialna Oddział Porąbka-Żar, Marcin Tomecki - wice dyrektor ZUS Oddział w Bielsku-Białej z żoną Aleksandrą, Marcin Caputa - prezes spółki Elmontaż z żoną Dorotą oraz inspektor Krzysztof Herzyk- komendant Miejskiej Policji w Bielsku Białej. Na zakończenie wiceminister wręczył Pawłowi Hańderkowi statuetkę Eurobeskidzki Filar Aktywności w kat. Przedsiębiorca - za wspieranie inicjatyw podejmowanych przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych. W ramach Spartakiady przeprowadzono warsztaty edukacyjne „Edukacja ekologiczna – prawidłowa segregacja śmieci”.- dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Impreza dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki, Urzędu Gminy Łodygowice. Partner – JSW Innowacje. Serdecznie dziękujemy gospodarzom i pracownikom Dworku Góralskiego w Łodygowicach za gościnę i miłą obsługę. Dziękujemy sędziom i obsłudze technicznej za sprawne przeprowadzenie zawodów. Dziękujemy uczestnikom, którzy taki licznie i rodzinnie przybyli na Spartakiadę.

Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów – JSW Innowacje, Dworek Góralski, ZPM Hańderek, Mixpol, Piekarnia Hałat, Tauron Polska Energia, Elmontaż, Maspex, Agencja Ochrony Kowalczyk, Szkółka Krzewów Cierniak, Apteka Parkowa w Łodygowicach.strzałka do góry