ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Tenisiści z całej Polski zagrali w Jaworzu

Tenisiści z całej Polski zagrali w Jaworzu


Tenisiści z całej Polski zagrali w Jaworzu

Przez trzy dni niepełnosprawni sportowcy z różnych zakątków naszego kraju walczyli o medale. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju organizatorzy otrzymali list od Posła do Parlamentu Europejskiego Grzegorza Tobiszowskiego, Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego. XIX Ogólnopolskie Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych rozpoczął się 6 września - w piątek zawodnicy zakwaterowali się w hotelu, w tym roku w Villi Barbara w Jaworzu. W sobotę tenisiści przystąpili do rozgrywek po uroczystej inauguracji z udziałem przedstawiciela marszałka województwa śląskiego – Michała Fijakowskiego-Gwizdały oraz reprezentantów gminy Jaworze wójtem Radosławem Ostałkiewiczem oraz przewodniczącym rady gminy Zbigniewem Putkiem, Przybył też dr Bogusław Wyleciał – dziekan żywieckiego wydziału zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu oraz pani wicedyrektor Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu Anna Wyleciał. Nie zabrakło przedstawicieli organizatora: Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy – z prezesem Stanisławem Handerkiem na czele.

W sobotnich rozgrywkach drużynowych wzięło udział 12 klubów. Wśród nich Silesia Katowice, Top Bolesławiec, START Skierniewice, START Gdańsk, START Wrocław oraz gospodarze Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy.

Po długiej i wyczerpującej rywalizacji pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Łodygowic w składzie Wioletta Kimla, Arkadiusz Kochoń, Ireneusz Malinowski i Grzegorz Pieronek. Na drugim miejscu uplasowali się Jolanta Kopaczyńska, Daniel Staszak, Marek Dubiński i Zbigniew Kopaczyński reprezentujący klub START Wrocław. Brąz trafił do drużyny START Skierniewice. Wieczorem po finałach sportowcy mogli zregenerować siły przy grillu i góralskiej muzyce. Podczas spotkania swoją obecnością zaszczycili nas Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed oraz wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

Przed rozpoczęciem niedzielnej gry indywidualnej głos zabrali Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jan Widera oraz wiceprezes PFRON Tomasz Maruszewski, który przekazał list od pani prezes Marleny Maląg. Słowa uznania skierowali do zawodników, doceniając ich wysiłek, wolę walki i ciągłą chęć pokonywania własnych ograniczeń oraz do organizatorów turnieju. Korzystając z okazji prezes Handerek wręczył podsekretarzowi Widerze podziękowanie za życzliwość i wsparcie realizowanych inicjatyw. Następnie Magdalena Wójcik w imieniu stowarzyszenia złożyła podziękowania dla prezes PFRON Marleny Maląg na ręce wiceprezesa Maruszewskiego.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 50 zawodników. Po godzinie 13 nastąpiła długo oczekiwana dekoracja zawodników. Nagrody wręczali dyrektor ZUS Oddział w Bielsku-Białej Marek Magiera, jego zastępca Marcin Tomecki, ambasador SI Eurobeskidy Magdalena Wójcik oraz zarząd stowarzyszenia w osobach: prezesa Stanisława Handerka, wiceprezesa Dawida Tyca oraz członka zarządu Wojciecha Barabasza z żoną.
Sponsorem Głównym turnieju była Spółka PGE Energia Odnawialna. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sponsorem imprezy był Węglokoks Kraj.

Dofinasowano ze środków:

Ministerstwo Sportu i Turystyki

.

PFRON

Sponsor Główny:

PGE Energia Odnawialna S.A.

Sponsor:

Węglokoks Kraj

Oficjalny Partner:

Gmina Jaworze

WYNIKI:
Drużynowe:
1. Łodygowice III
2. START Wrocław
3. START Skierniewice I
4. START Katowice I
5. TOP Bolesławiec
6. START Skierniewice II
7. Szansa START Gdańsk
8. Łodygowice I
9. IKS Silesia Katowice
10. START Katowice II
11. Łodygowice II
12. IKS Silesia Katowice II
Kat. kobiety na wózkach:
1. Barbara Rompa
2. Iwona Wielgos
3. Beata Król
Kat. mężczyźni na wózkach:
1. Daniel Staszak
2. Sławomir Przybysz
3. Marek Szafraniec
Kat. kobiety OPEN
1. Wiesława Potrykus
2. Wioletta Kimla
3. Jolanta Kopaczyńska
4. Krystyna Ring
5. Martyna Stos
6. Magdalena Wieczorek
Kat. mężczyźni z grupą VI-VIII
1. Wojciech Wlazło
2. Marek Dubiński
3. Waldemar Krzemiński
4. Adrian Kochoń
5. Zbigniew Kurasz
6. Leon Picheń
Kat. mężczyźni z grupą IX-X
Damian Winnicki
Dariusz Ścigany
Artur Krasucki
Zbigniew Banasik
Franciszek Kuczmarz
Stanisław Pięcek


strzałka do góry