ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Zawody halowe za nami!

Zawody halowe za nami!


Zawody halowe za nami!

5 października 2019 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr.1 w Łodygowicach rozegrano IX Ogólnopolskie Integracyjne Halowe Zawody Sportowe. W zawodach udział wzięło 80 uczestników. Patronat Honorowy nad zawodami objął Starosta Żywiecki – Andrzej Kalata i Wójt Gminy Łodygowice – Andrzej Pitera. Głównym  celem zawodów była integracja, popularyzacja sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. O godz. 10.00 zawody otworzył Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy Stanisław Handerek wraz z Ambasadorem Stowarzyszenia Magdaleną Wójcik – mistrzynią Polski w podnoszeniu ciężarów i kandydatką na Posła RP, która w szczególny sposób zaprezentowała, że sport jest bez wątpienia jedną z takich dziedzin, która bardzo jednoczy, a droga do zwycięstwa prowadzi przez przezwyciężanie własnych słabości. Sędzia Główny przedstawił zasady rozgrywania poszczególnych konkurencji i zasady rywalizacji fair play.

W zawodach udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z klas IV-V i VI-VIII. Podczas zawodów zostały rozegrane konkurencje rekreacyjne: tor przeszkód, kręgle, rzut piłeczką palantową do celu, rzut piłką lekarską, oraz piłce nożnej (strzał do bramki). Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała profesjonalna ekipa sędziowska. Po zakończeniu konkurencji czekając na obiad, młodzi sportowcy zagrali w gry zespołowe, które niewątpliwie dostarczyły im wielu pozytywnych emocji. W rozgrywanych zawodach nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, medal i dyplom za udział, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji za zajęcie pierwszych trzech miejsc nagrody rzeczowe. Dla uczestników przygotowano zimne i gorące napoje oraz pyszne drożdżówki ufundowane przez Piekarnię GÓRA.

W uroczystym rozdaniu nagród udział wzięli: Starosta Żywiecki – Andrzej Kalata, Wicestarosta – Stanisław Kucharczyk, Wicedyrektor Oddziału ZUS w Bielsku-Białej – Marcin Tomecki, Prezes Stowarzyszenia – Stanisław Handerek i Wiceprezes – Dawid Tyc, oraz Sędzia Główny – Patryk Imielski.
Impreza dofinansowana ze środków - Ministerstwo Sportu i Turystyki, Powiat Żywiecki, Gmina Łodygowice.

Wyniki:


strzałka do góry