ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Cztery medale w ciężarach

Cztery medale w ciężarach


Cztery medale w ciężarach

Drużyna Eurobeskidów znów pokazała klase. W XI Tarnowskim Turnieju w Podnoszeniu Ciężarów LELIWA 2019, który odbył się w sobotę 26 października nasi zawodnicy zdobyli aż cztery medale.

Dobrym wynikiem pochwalić się może Magdalena Konior, która wyciskając 90 kg zdobyła srebrny medal. Do podium niewiele zabrakło Magdalenie Wójcik, która z wynikiem 35 kg trafiła na IV miejsce.

W kategorii wagowej powyżej 72 kg bezkonkurencyjny okazał się Adrian Grabski z Eurobeskidów wyciskając imponujące 235 kg. Drugie miejsce wywalczył Tomasz Obal (130 kg) – zawodnik START Tarnów. Na trzecim miejscu znalazł się wieloletni sportowiec Stowarzyszenia Dariusz Wandzel z wynikiem 139 kg. IV i VI miejsce należało do zawodników z Łodygowic, kolejno- Sławomira Jędrzejko oraz Konrada Zaręby. Dla drugiego z nich były to szczególne zawody, ponieważ tego dnia udało mu się w pięknym stylu pobić swój życiowy rekord 76 kg, zaliczając wszystkie podejścia.

Najsilniejszym spośród sportowców ważących poniżej 72 kg był Artur Lis ze START Tarnów (162 kg). Srebrny medal trafił do Piotra Piętosy ze START Katowice (105 kg). Trzecie miejsce wywalczył Marcin Biegun z Eurobeskidów wyciskając 95 kg. W tej kategorii znaleźli się także Krzysztof Kutek na IX i Damian Kanafel na XI miejscu. W imprezie wziął także udział Dawid Hałat oraz Dawid Lange.strzałka do góry