ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Jesienne Biegi na Magurce

Jesienne Biegi na Magurce


Jesienne Biegi na Magurce

W sobotę 19 października w Wilkowicach odbyły się Jesienne biegi na Magurce oraz Rajd Nordic Walking. W tym dniu dopisała nie tylko pogoda, ale uczestnicy. Na starcie zgłosiło się ponad 250 osób. Celem imprezy była popularyzacja biegów przełajowych, propagowanie zdrowego trybu życia, sportu, aktywnego wypoczynku, turystyki i rekreacji oraz integracja mieszkańców Podbeskidzia. W ramach zawodów zostały przeprowadzone biegi na dystansach od 100 m dla przedszkolaków do 500 m i 1000 m dla dzieci starszych. W międzyczasie wyruszył Rajd Nordic Walking  szlakiem turystycznym na Czupel o długości 5,5 km. Po godzinie 12 wystartował bieg główny na dystansie 5 km dla pań oraz 10 km dla mężczyzn.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę, medal oraz gorący posiłek i napoje. Zwycięzcy oprócz satysfakcji z doskonałych wyników zdobyli również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Z uwagi na rekreacyjny charakter Rajdu Nordic Walking dla jego uczestników zostało przeprowadzone losowanie upominków. Podczas rozdania nagród nie zabrakło Partnera wydarzenia- wójta Gminy Wilkowice Janusza Zemanka, ambasadorki SI Eurobeskidy Magdaleny Wójcik – mistrzyni Polski w podnoszeniu ciężarów oraz Stanisława Handerka- prezesa SI Eurobeskidy.

Imprezę poprowadził dyrektor GOSiR Wilkowice Marek Kubica oraz sędzia główny biegu. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wilkowicach. Sponsorami zawodów zostały Lasy Państwowe, Prosperplast Sp. z o.o., Wala Sp. z o.o. oraz Kera Ceramika. Impreza została dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


strzałka do góry