ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Radość przy wigilijnym stole

Radość przy wigilijnym stole


Radość przy wigilijnym stole

Zgodnie z tradycją ostatnim wydarzeniem w całorocznym programie spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy była uroczystość wigilijno-opłatkowa.

Do stołu zasiadło blisko dwieście osób: członków stowarzyszenia, zawodników i instruktorów, uczestników programów realizowanych przez SI Eurobeskidy, a także gości, wśród których byli: bp Piotr Greger i wiceminister Stanisław Szwed, członek honorowy SI Eurobeskidy.

Wszystkich serdecznie powitał prezes Stanisław Handerek. Podkreślał, że świąteczne spotkanie w takim gronie przypomina, że choć łączy to środowisko na co dzień szereg wspólnych zadań i pragnienie pokonywania konkretnych barier, to równie ważnym fundamentem tych więzi są wartości duchowe, bo na nich wspólnota może się rozwijać i umacniać. Dlatego tak ważne jest to wspólne świętowanie.

Bp Greger, który pobłogosławił opłatki, wskazywał, że są one znakiem obecności Boga wśród ludzi. - Od momentu Bożego Narodzenia jest to zupełnie inna obecność: dystans się skraca, a kiedy bierzemy do ręki biały opłatek, który w liturgii staje się Ciałem Jezusa, który się narodził, to Bóg już nie jest pomiędzy, ale jest w nas. Bliżej już być nie może. To jest istota Bożego Narodzenia – mówił bp Greger, życząc wszystkim radości, która płynie z doświadczenia takiej bliskości Boga.

O radości spotkania przy betlejemskim żłóbku zaśpiewał regionalny zespół Mała Jetelinka z Jaworzynki. Radości nie brakowało też najmłodszym uczestnikom spotkania, których wiceminister Szwed obdarował prezentami od św. Mikołaja...strzałka do góry