ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Grand Prix Łodygowic w szachach i tenisie stołowym

Grand Prix Łodygowic w szachach i tenisie stołowym


Grand Prix Łodygowic w szachach i tenisie stołowym

W najbliższym czasie na zawodników sekcji sportowych czekają kolejne wyzwania. Turniej Grand Prix to już tradycja w kalendarzu sportowych rozgrywek. A zawodnicy podczas turniejów mogą nie tylko przetestować swoje umiejętności, ale przede wszystkim powalczyć o jak najwyższe miejsca w klasyfikacji ogólnej.

W sobotę po raz drugi w tym roku Grand Prix rozegrają szachiści. Chęć udziału w turnieju zgłosiło ponad 20 szachistów z różnych części województwa śląskiego. Jak przekonuje Jacek Matlak- trener sekcji szachowej przedział wiekowy zawodników jest szeroki – wśród uczestników można znaleźć zarówno osoby starsze, weteranów jak również dzieci w wieku 10-12 lat – podkreśla. Zdaniem trenera to właśnie ci ostatni mogą zdominować turniej- Młodzi zwłaszcza w wieku 14-15 lat grają dobrze, ostatnio wygrał junior, więc być może i tym razem mu się uda – mówi. A w jakiej formie są zawodnicy Eurobeskidów? –Trudno powiedzieć, każdy dzień może przynieść co innego, ale myślę, że kilku naszych zawodników będzie miało okazję powalczyć o miejsca w czołówce, wśród nich znajdzie się zapewne Wojciech Urlych – przypuszcza trener zawodników z Łodygowic.

W przyszłym tygodniu rywalizować będą także tenisiści stołowi, którzy po raz pierwszy w tym roku staną przy stołach w walce o tytuł najlepszego zawodnika kolejnego cyklu Grand Prix. - Oczekiwania są duże biorąc pod uwagę bardzo dobre wyniki naszych zawodników w zeszłorocznych turniejach. Skuteczność treningów poznamy za tydzień - podsumowuje trener Jerzy Schreiber.


strzałka do góry