ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » I Grand Prix w tenisie za nami

I Grand Prix w tenisie za nami


I Grand Prix w tenisie za nami

W poniedziałek 24 lutego na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łodygowicach został rozegrany pierwszy w tym roku turniej Grand Prix w tenisie stołowym. Zawody rozpoczęły cykl tegorocznych spotkań sportowych, których podsumowanie odbędzie się podczas spartakiady organizowanej przez Stowarzyszenie, gdzie zostaną wręczone nagrody najlepszym w klasyfikacji ogólnej zawodnikom.

Celem turniejów Grand Prix jest popularyzacja aktywności fizycznej jako formy rekreacji i wypoczynku oraz propagowanie tenisa stołowego jako formy rehabilitacji. – W tym roku zostaną rozegrane cztery turnieje, z czego wyniki z trzech najlepszych turniejów będą brane pod uwagę do klasyfikacji łącznej. Zawody rozgrywamy w trzech kategoriach: osoby po 50 roku życia, kategoria OPEN, w której mogą startować zawodnicy do IV ligi oraz kategoria niepełnosprawni z grupą integracyjną. Generalnie w Grand Prix biorą udział osoby, które bardziej lub mniej regularnie trenują podczas poniedziałkowych zajęć. Są to zawodnicy sekcji sportowej Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy oraz uczestnicy programu Aktywność 50+. W turnieju w lutym w poszczególnych konkurencjach wystartowało 56 osób –  mówił Sędzia Główny turnieju i trener zawodników Eurobeskidów Krzysztof Ramenda.

W pierwszych zawodach w tym roku w kategorii osób 50 + najlepszy okazał się Krzysztof Bielewicz, za pierwsze miejsce otrzymał 32 pkt do rankingu. W czołówce znalazł się także Bogdan Rus (29 pkt) oraz Stanisław Hajdusianek (28 pkt). Na niżej punktowanych pozycjach znaleźli się zawodnicy Eurobeskidów na ósmym miejscu Wojciech Zuziak oraz Włodzimierz Maślanka i Zbigniew Banasik na lokacie 9-11.  

W grupie OPEN Bielewicz powtórzył sukces, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji. Drugą pozycję obstawił Bogusław Flis, na konto którego trafiło 29 pkt, trzeci został Adam Kołoczek (28 pkt).

Wieloletnia zawodniczka Stowarzyszenia Edyta Kąkol w kategorii niepełnosprawno-integracyjnej wyprzedziła Władysława Kachla (29 pkt), która za pierwsze miejsce uzyskała 32 pkt do klasyfikacji. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Józef Zimny (28 pkt). Czwartą lokatę obstawił zawodnik sekcji Włodzimierz Maślanka, co dało mu w sumie 27 pkt. Łukasz Kąkol obstawiając szóste miejsce zdobył 25 pkt.

Na wiosnę na tenisistów Eurobeskidów czekają kolejne wyzwania – Pod koniec kwietnia lub maja zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. Nie ma jeszcze konkretnej daty, ale nasi zawodnicy z pewnością tam wystartują. Najbliższy turniej odbędzie w marcu w Żywcu, będzie to Grand Prix – zaznaczał trener Ramenda.

Kolejne zawody Grand Prix Łodygowice 2020 planowane są na 30 marca.


strzałka do góry