Stowarzyszenie Integracyjne 
			Eurobeskidy
Imieniny: Arety, Marty, Marcina
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Łodygowice bez "czerwonego" pomnika

Łodygowice bez "czerwonego" pomnika


Łodygowice bez

Pod koniec czerwca br. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek wydał długo oczekiwaną decyzję nakładającą na Gminę Łodygowice obowiązek usunięcia pomnika znajdującego się na Placu Wolności w Łodygowicach, wzniesionego ku czci funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej…

Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy, które od samego początku istnienia zajmuje się m.in. krzewieniem właściwych postaw patriotycznych wśród swoich członków, a także wśród mieszkańców całej gminy z wielką radością przyjęło decyzję wojewody, która kończy długi etap walki o usunięcie niechlubnego dla Łodygowic monumentu.

 - Pomnik milicjantów poległych w walce o utrwalenie władzy ludowej został odsłonięty 8 października 1964 r. przez ówczesnych przedstawicieli władzy komunistycznej. Mimo wielu interwencji oraz działań samorządowców, parlamentarzystów, a także mojej osoby batalia o jego usunięcie trwała ponad 30 lat. Dlatego z wielką radością i ulgą przyjęliśmy wiadomość Wojewody Śląskiego tym bardziej, że wszyscy jesteśmy Polakami i patriotami, którzy znają prawdziwą historię naszego regionu oraz umiłowanej Ojczyzny. Musimy pamiętać o prawdziwych bohaterach, którzy walczyli w imię wolnej, niepodległej i suwerennej Rzeczypospolitej - podkreślał prezes Stanisław Handerek.

Gmina Łodygowice nie będzie się odwoływała od słusznej Decyzji Wojewody Śląskiego oraz podejmie wszelkie działania formalno – prawne zmierzające do usunięcia pomnika z przestrzeni publicznej oraz odpowiedniego zagospodarowania terenu po jego całkowitej likwidacji.


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter. Zapisanie do newslettera jest jednoznaczne
z akceptacją regulaminu [zobacz].

Responsive Design
Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice
Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net | System SOW
strzałka do góry