Stowarzyszenie Integracyjne 
			Eurobeskidy
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odeszli...

Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odeszli...


Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy odeszli...

2 listopada Kościół katolicki wspomina w liturgii wszystkich zmarłych wierzących. Początek listopada to szczególny czas, w którym modlimy się i myślimy o tych, którzy odeszli. W tym okresie warto pamiętać o osobach związanych ze Stowarzyszeniem, które były aktywne w sporcie, inicjatywach podejmowanych przez naszą organizacje oraz niosły bezinteresowną pomoc najbardziej potrzebującym.

- Nam nie pozostaje dziś nic innego jak aktywnie działać na rzecz bliźnich w szczególności tych słabszych na ziemi i gorliwie modlić się do tych, którzy zakończyli już swoje ziemskie pielgrzymowanie. To takie małe zadanie dla wszystkich członków i sympatyków naszego stowarzyszenia. Dlatego proszę Was w tym szczególnym czasie i w tych szczególnych okolicznościach – pamiętajcie w modlitwie o wszystkich zmarłych członkach Stowarzyszenia Integracyjnego „Eurobeskidy”, którzy odpłynęli już na drugi brzeg życia. Żyjcie w zgodzie z ewangelią i Waszym sumieniem, tak aby można było kiedyś o Tobie droga siostro i drogi bracie powiedzieć – Kiedy się rodziłeśwszyscy się cieszyli, a ty płakałeśŻyj tak, aby po twojej śmierci wszyscy płakali, a ty byś był szczęśliwy.” – mówił Prezes Stanisław Handerek.

Tradycja modlitwy za osoby zmarłe, które czekają na spotkanie z Bogiem w niebie, sięga czasów biblijnych. Pierwsze wzmianki o modlitwie i złożeniu ofiary przebłagalnej za tych, którzy odeszli z tego świata, są w Starym Testamencie.

Obchód Dnia Zadusznego zainicjował w 998 r. św. Odylon (+ 1048) - czwarty opat klasztoru benedyktyńskiego w Cluny (Francja). Praktykę tę początkowo przyjęły klasztory benedyktyńskie, ale wkrótce za ich przykładem poszły także inne zakony i diecezje. W XIII w. święto rozpowszechniło się na cały Kościół zachodni.

 


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter. Zapisanie do newslettera jest jednoznaczne
z akceptacją regulaminu [zobacz].

Responsive Design
Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice
Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net | System SOW
strzałka do góry