Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy
ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
KRS: 0000084269
Strona Główna » Aktualności » „Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie. Kto wierzy we Mnie, choćby i umarł, żyć będzie” (J 11, 25).

„Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie. Kto wierzy we Mnie, choćby i umarł, żyć będzie” (J 11, 25).


„Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie. Kto wierzy we Mnie, choćby i umarł, żyć będzie” (J 11, 25).

I jak kiedyś Martę nad grobem Łazarza, tak dziś pyta nas nad trumną naszego brata: „Wierzysz w to?” Zawsze tak pytał, gdy chciał obdarować ludzi cudami – pytał, by wzmocnić wiarę, by obudzić nadzieję spełnienia obietnicy. I my na pytanie Jezusa odpowiadamy, nie tylko naszym wyznaniem wiary w Jego zmartwychwstanie, w nasze zmartwychwstanie – jeszcze mocnej i wymowniej odpowiadamy naszymi czynami, naszym życiem.

Bo czymże jest, przyjmowany przez nas sakrament pokuty, nasza spowiedź – przecież to wołanie skierowane do Boga: „Panie, przebacz mi grzechy”. Przede wszystkim te grzechy, które odbierają mi ofiarowane przez Ciebie życie, wieczne życie, przebacz także te moje grzechy, które jak choroba zdrowie to życie osłabiają. Przebacz, bo chociaż jestem słaby i upadam w drodze, ja chcę żyć – wiecznie z Tobą żyć.

A czymże jest nasze uczestniczenie we Mszy św., w tej wciąż trwającej Ofierze z wieczernika i krzyża, w której Chrystus mówi: Bierzcie i jedzcie Ciało Moje za was wydane, jak nie wołaniem do Jezusa: Panie daj nam tego Chleba, byśmy nie ustali w drodze do Ciebie, do życia, do nieba. To jest nasze – mocniejsze niż słowa – wyznanie wiary w prawdę, że Chrystus zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy.

Na ten wyjątkowy i zarazem trudny czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego 2021 wszystkim członkom i sympatykom Stowarzyszenia Integracyjnego „Eurobeskidy” życzymy wiary w zwycięstwo dobra nad złem, pokoju ducha, radości, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Wierząc w Zmartwychwstanie wierzymy również, że wkrótce wszystko wróci do normalności. Wesołych i zdrowych świat…

 


Chcesz być na bieżąco?
Zapisz się na Newsletter. Zapisanie do newslettera jest jednoznaczne
z akceptacją regulaminu [zobacz].

Responsive Design
Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice
Valid XHTML | Valid CSS
Designed by Damian Suchonek
interstrony.net | System SOW
strzałka do góry